Školy

Zabezpečení a ostraha škol

V rámci zabezpečení škol provádíme vstupní bezpečnostní audit a vyhodnocení měkkých cílů. Zaměřujeme se na zajištění ostrahy u vstupů, zabezpečení škol čipy, kamerovými systémy, alarmy a EPS. Bezpečnost ve škole zvýšíme rovněž bezpečnostním poradenstvím.

 • důkladné vyhodnocení měkkých cílů
 • fyzická ostraha u vstupu
 • informační činnost
 • zajištění a obsluha zabezpečovacích systémů
 • možnost využití patrolovací služby
 • poskytujeme náhradní plnění
Poslat poptávku info@topsecurity.cz +420 724 904 909 Oderská 333/5, Praha 9
 1. Provedeme úvodní bezpečnostní audit se zaměřením na ochranu měkkých cílů. Po vyhodnocení navrhneme konkrétní bezpečnostní kroky, které obsáhnou kompletní zabezpečení školy nejen v rámci fyzické ostrahy, ale také prostřednictvím technického zabezpečení, bezpečnostních školení a bezpečnostních postupů.
 2. Moderní bezpečnostní technologie, které využíváme pro zabezpečení škol, mají především za úkol monitorovat pohyb žáků, zaměstnanců školy a případných návštěv, omezit vstup do škol pouze povolaným osobám a zajistit okamžité upozornění na nebezpečí. Jedná se především o kamerové systémy, přístupové systémy, EZS a EPS. 
 3. Specifickou úlohu hraje fyzická ostraha škol. Strážní u vstupu, kteří zajišťují i pochůzkovou činnost po objektu či patrolovací hlídky mají především preventivní dopad na bezpečnost.
 4. Pomůžeme s vypracováním bezpečnostních směrnic, postupů a školení. Navržené postupy aplikujeme do praxe a zajistíme jejich dodržování. Jasně dané postupy pomohou při zvládání krizových situací, kdy je ohrožena bezpečnost měkkých cílů (studentů, zaměstnanců).

Služby

Fyzická ostraha

Fyzická ostraha

Poskytujeme komplexní služby v oblasti komerční bezpečnosti. Naši pracovníci patří k nejlépe vyškoleným.

detail služby
Zabezpečovací systémy

Zabezpečovací systémy

Naše bezpečnostní agentura pro vás zajistí optimální zabezpečení na míru. Nabízíme EZS, EPS, kamerové i přístupové systémy.

detail služby
Facility management

Facility management

Abyste se mohli plně věnovat chodu firmy, obstaráme veškerý administrativní a technický facility management.

detail služby

Hledáte jinou službu? Máte nějaký dotaz? Kontaktujte nás:

Poslat dotaz info@topsecurity.cz +420 724 904 909 Oderská 333/5, Praha 9

Reference

Perfektní ostraha na školním absolventském plese ve Chvaleticích

S ostrahou a zabezpečením akcí škol máme dlouholeté zkušenosti. Tentokrát jsme se postarali o bezpečnost studentů hned dvou škol najednou.

Školní absolventský ples ve Chvaleticích

Ostraha školní akce - maturitní ples Gymnázia Příbram

Zabezpečení škol nemusí nutně znamenat jen ostrahu objektu školy, ale třeba i zajištění bezpečnosti na maturitním plese.

Maturitní ples Gymnázia Příbram

Zahájení ostrahy na vysokoškolských kolejích

Ostraha škol je důležitá a ke střežení vysokoškolských kolejí se stavíme opravdu zodpovědně. Jaké další zakázky jsme v září absolvovali?

V září jsme v TOP security nezaháleli
další reference >
předěl

Přijďte se osobně podívat na naše reference z oblasti zabezpečení škol.

Vezmeme vás do některé z námi střežených škol a předvedeme vám, jak naše bezpečnostní agentura funguje v reálném provozu.

chci vidět referenci naživo

objednávky prohlídek referencí naživo také na tel. čísle +420 724 904 909

Novinky, zajímavosti a články z divize zabezpečení škol

Jaké jsou nejnovější směry, kterými se ubírá zabezpečení škol a dalších objektů pomocí kamerových systémů?

Ivan Vladyka

07. 06. 2023

V listopadu vedl Pavel Mikšátko, obchodní a technický ředitel TOP security, on-line přednášku na téma řešení bezpečnosti ve školských zařízeních.

Pavel Mikšátko

03. 12. 2021

V průběhu podzimu loňského roku a na začátku roku letošního připravovali specialisté naší sesterské společnosti NOKIKA projekt ochrany měkkých cílů školských zařízení v..

Ondřej Šlechta

23. 01. 2020

další články >

Časté dotazy a konkrétní informace k zabezpečení škol

Působí v regionech lokální pobočky a manažeři?

Naše společnost působí po celé ČR a díky síti regionálních poboček jsme schopni poskytnout služby ve špičkové kvalitě v jakékoli částí republiky. Naše centrály najdete v Praze a v Uherském Hradišti, v dalších regionech pak provozujeme pobočky, které obstarávají regionální manažeři. Působíme zejména v těchto oblastech: Brno, Břeclav, České Budějovice, Jihlava, Kutná Hora, Liberec, Olomouc, Ostrava, Praha, Prostějov, Přerov, Příbram, Teplice, Uherské Hradiště, Zlín, a další..

Využíváte kmenové či agenturními pracovníky?

Strážné, ozbrojenou ostrahu i ostrahu se psem nenajímáme u externích agentur, ale sami zaměstnáváme. A proto vám můžeme garantovat abnormální profesionalitu a kvalitu odvedené práce za všech okolností. Naši strážní dohlédnou na administrativní a obchodní centra, hotely, bytové a rezidenční komplexy, výrobní podniky, logistické areály, sklady, státní instituce, zdravotnická zařízení a další objekty. Přizpůsobíme se vašim potřebám. Ozvěte se nám i v případě, že budete potřebovat speciální strážní nebo jiné služby. Navrhneme Vám vhodnou strategii.

Jsou Vaši zaměstnanci prověřeni?

Jsme si vědomi toho, že vedle bezpečnosti se potřebujete také skvěle prezentovat. Proto nezaměstnáváme cizince, ale pouze Čechy, případně Slováky. Provádíme pečlivý výběr, pravidelná školení a prověrky. Zajišťujeme vaši bezpečnost a zároveň spolu s vámi vytváříme skvělý první dojem.

Kolikrát týdně pracovníky na objektu kontrolujete?

Pracovníci jsou kontrolováni na objektu minimálně 2x týdně. Kontroly se míchají ve dne a v noci. Na některých objektech jsou pod dohledem takřka denně - tam kde má objektový manažer tzv. základnu, jedná se o větší objekty s větším počtem bezpečnostních pracovníků.

Jak dostupný je manažer zakázky?

Manažer zakázky nebo jeho zástup jsou dostupní 24 hodin denně s dojezdem do  2 hodin, to je však maximální čas, reálně jsou při mimořádné události na objektu do 30 minut.

Jste pojištěni?

Pro případ mimořádné události je společnost TOP security s. r. o. pojištěna u České Pojišťovny s výší plnění dle požadavku klientů, standardně 200.000.000,00 Kč.

Máte certifikaci ISO?

Jsme držiteli těchto certifikátů:

 • ISO 9001 (Systém managementu kvality organizace)
 • ISO 27001 (Systém managementu ochrany informací)
 • ISO 14001 (Systém environmentálního managementu v oboru)
Poskytujete náhradní plnění?

V České republice má každá společnost ze zákona povinnost zaměstnat na každých 25 zaměstnanců jednu osobu zdravotně postiženou. Pokud tak neučiní, je povinna odvést do státního rozpočtu každoročně 2,5 násobek průměrné mzdy v ČR za každou osobu zdravotně postiženou, kterou dle výše uvedené povinnosti nezaměstná. Alternativním splněním této povinnosti je odběr zboží či služeb, na kterých se podílí osoby zdravotně postižené, tzv. náhradní plnění. Takto odebrané zboží či služby musí co do objemu odpovídat sedminásobku průměrné mzdy v ČR. Společnost TOP security poskytuje náhradní plnění prostřednictvím své sesterské společnosti NOKIKA s.r.o.

Lze si EZS pronajmout i krátkodobě?

Největší riziko vloupání přichází v době dovolených, během prodloužených víkendů či státních svátků. Pokud ještě nemáte stálý zabezpečovací systém, můžete nyní zmíněnému riziku čelit díky službě PRONÁJEM EZS. Vyřešíte tak např. krátkodobou nepřítomnost nebo jinou nestandardní situaci, kdy Váš dům zůstává přechodně bez dozoru.

Jak často své pracovníky doškolujete?

Pracovníci jsou doškolováni v pravidelných ¼ letních cyklech. Menší školení na provozní systémy probíhají i v měsíčních intervalech.

Co Vás odlišuje od konkurence?
 • Více než 20 let zkušeností
 • Poskytujeme náhradní plnění
 • Působíme po celé ČR
 • Vysoká profesionalita a odbornost personálu
 • Inteligentní propojení fyzické ostrahy a bezpečnostních technologií
 • Nově vzniklé požadavky zrealizujeme i do 24 hodin
 • Vlastní technické vývojové středisko
 • Spolupracujeme se špičkovými světovými dodavateli
 • Poradenství v oblasti bezpečnostních situací a technologií
 • Vysoké standardy strážných
 • Analýza bezpečnostních rizik a prevence
 • Jsme držiteli certifikátů ISO
 • Pojištění min. 200.000.000,00 Kč
Jaké služby poskytujete v oblasti zabezpečení škol?

Ochránit děti během jejich pobytu ve škole se stává důležitým tématem nejen pro rodiče, ale také ředitele škol. I naše společnost myslí na bezpečnost ve školách. Zajišťujeme instalaci elektronických zabezpečovacích systémů a v případě potřeby také fyzickou ostrahu škol.

Bezpečnostní systémy

Pro školy a další vzdělávací zařízení doporučujeme jako vhodný způsob zabezpečení elektronické systémy, které kombinují několik způsobů ochrany. Elektronické bezpečnostní systémy mohou zahrnovat:

 • Interkomy pro vzájemnou komunikaci návštěvníků školy s pracovníky. Interkomy lze propojit se stávajícími bezpečnostními systémy.
 • Kamerové systémy snímající vstupující osoby. Záznam může být uchováván k pozdějšímu dohledání.
 • Přístupové systémy s klávesnicí, na čip, kartu, bluetooth nebo např. otisk prstu. Tyto systémy nejen, že vpustí pouze určené osoby, ale navíc mohou zaznamenat čas vstupu a například zaslat rodičům informaci o tom, že dítě vstoupilo do školy nebo budovu opustilo.
 • Dveřní komunikátory kombinující všechny výše uvedené způsoby monitorování vstupu osob
 • Alarmy detekující pohyb, otevření dveří, tříštění skla a další. Během doby, kdy v prostorách školy nikdo není, zachytí detektory každý nepovolený vstup a spustí alarm.
 • Elektronické požární systémy detekující požár, únik plynu nebo CO2.
 • SOS tlačítka napojená na záchranné složky

Všechny elektronické zabezpečovací systémy se dají propojovat a vytvořit tak ve škole lokální dohledovou místnost, kde se dá monitorovat veškerý pohyb osob u vstupu nebo po budově školy. Systémy se také mohou připojit na vzdálený pult centrální ochrany, odkud v případě poplachu vyrazí na místo zásahová jednotka. Zajišťujeme instalaci bezpečnostních systémů od prověřených značek jako jsou Jablotron, Honeywell, Paradox, ESSER, TEXECOM, RISCO a další.

Fyzická ostraha

V některých rizikových lokalitách se ve školách, kromě elektronických systémů, uplatňuje také dohled fyzické ostrahy. Pracovníci mohou provádět dohled přímo ve škole nebo se starat o pochůzky po areálu, kontrolovat vstup do školy, hlídat parkoviště u budov nebo zajišťovat ostrahu při školních akcích.

Další služby

Kromě zajištění bezpečnosti ve škole se rádi postaráme i o služby spojené s chodem vrátnice, s úklidem nebo starostí o zeleň. Zajistíme rovněž administrativní nebo technický facility management.

Staráme se také o celkový servis počítačů a notebooků. Naši vyškolení servisní technici odborně diagnostikují a opraví závadu hardwaru či softwaru nebo provedou opravu závadných komponentů. Můžete si také nechat zhotovit PC sestavu na míru

Montujete EZS po celé ČR?

Montážerevize a servis zabezpečovacích systémů provádíme v rámci celé ČR, zejména pak v těchto oblastech: Brno, Břeclav, České Budějovice, Jihlava, Kutná Hora, Liberec, Olomouc, Ostrava, Praha, Prostějov, Přerov,Příbram, Teplice, Uherské Hradiště, Zlín, a dalších.

Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR

Spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě. Jsme hrdí na to, že s naší bezpečnostní agenturou zůstáváte 10 i více let.

RegioJet AutoKabel Ogilvy Gask Strabag Žabka Aircraft Industries DENSO

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit v oblasti bezpečnosti? Zeptejte se nás. Navrhneme Vám vhodné řešení.
Odpovíme do 24 hodin.

Informace o zpracování osobních údajů

stáhnout PDF

Stáhněte si naši firemní prezentaci a nabídku služeb ve formátu PDF.