Zabezpečovací systémy

EZS/PZTS - elektronické zabezpečovací systémy

Řešíte elektronický zabezpečovací systém domu, bytu, nebo komerčního objektu? Kvalitně zabezpečíme váš byt, dům, kancelář, výrobní halu i tovární komplex. Postaráme se o kompletní realizaci EZS/PZTS od návrhu, přes vypracování projektu, montáž až po dlouhodobý servis alarmu. 

Poslat poptávku info@topsecurity.cz +420 702 977 440 Oderská 333/5, Praha 9

Reference v oblasti elektronických zabezpečovacích systémů EZS/PZTS

Každý klient je pro nás prvořadý a snažíme se, aby bylo více než 200 klientů, o které se staráme, co nejvíce spokojených. Odměnou je pro nás, že našich služeb využívají 10 i více let. Postaráme se o každého stejně, ať jde o elektronické zabezpečení malého obchodu nebo velké kancelářské budovy v centru Prahy. Vždy odvedeme práci na jedničku.

Elektronický zabezpečovací systém EZS a CCTV pro síť prodejen Žabka

Pro tyto prodejny jsme nainstalovali a spravujeme elektronický zabezpečovací systém (EZS) a systém kamerového snímání se záznamem (CCTV).

Síť prodejen Žabka

EZS od TOP security střeží prostory společnosti RGW Express, Praha

S nejvýhodnější nabídkou na instalaci a provoz systému EZS byla vybrána TOP security i společností RGW Express s.r.o., která tak střeží své prostory nejmodernějšími bezpečnostními systémy.

RGW Express

Elektronický zabezpečovací systém PZTS pro zámek Dobříš

Pro zákazníka zajišťujeme fyzickou ostrahu památkově chráněného objektu (spolu s 24-hod. podporou výjezdové ozbrojené skupiny) a elektronické zabezpečovací systémy EZS/PZTS.

Zámek Dobříš
další reference >
předěl

Přijďte se podívat na naše reference osobně.

Vezmeme vás do některého z námi střežených objektů a předvedeme vám, jak naše bezpečnostní agentura funguje v reálném provozu.

chci vidět referenci naživo

objednávky prohlídek referencí naživo také na tel. čísle +420 724 904 909

Novinky, zajímavosti a články z oblasti EZS a PZTS

Odhalte bezpečnostní rizika své firmy a minimalizujte je použitím elektronických zabezpečovacích systémů i dalšími způsoby. Co zvládnete a s čím vám pomůžeme?..

Lucie Červinková

05. 02. 2024

Elektronické zabezpečovací systémy praktické a moderní. Jaké používáme a s jakým dalším typem zabezpečení skladů se lze setkat?

Václav Pasák

20. 11. 2023

Poradíme vám, jak účinně vyřešit zajištění majetku uskladněného v garážích pomocí EZS.

Lucie Červinková

14. 09. 2023

další články >

Časté dotazy a konkrétní informace k elektronickým zabezpečovacím systémům EZS/PZTS

Proč chtít EZS?

Primární úlohou elektronického zabezpečovacího systému je ochrana majetku, ale i osob. Systém EZS prostřednictvím připojených čidel a senzorů detekuje vniknutí nežádoucích osob do střeženého prostoru a informuje o něm, a to jak sirénou, tak dnes už především prostřednictvím komunikace přes telefon.

Přibyly i další bezpečnostní funkce, jako detekce požáru, úniku CO2 či zaplavení prostřednictvím připojených příslušných detektorů.

Co umí SOS tlačítko?

V poslední době je častým požadavkem našich zákazníků doplnění „zabezpečovačky“ o takzvané SOS tlačítko, kterým lze přivolat pomoc v případě ohrožení, a to buď blízké osoby nebo, pokud je zabezpečovací systém připojen na pult centralizované ochrany (PCO), výjezdovou hlídku. Tuto funkci v současné době poptávají nejen komerční zákazníci (do barů, heren a prostor, kde je zvýšené riziko napadení personálu), ale i lidé do svých rodinných domů a bytů, kdy tato jednoduchá funkce výrazně zvyšuje bezpečí rodinných příslušníků.

Umí EZS i něco navíc?

Dnešní zabezpečovací systémy „alarmy“ už toho ale umí víc. Jejich prostřednictvím dokážete vzdáleně nebo v určitou hodinu zapnout topení, zavlažování, osvětlení – prostě ovládat elektrické spotřebiče zapojené v síti. Velmi oblíbenou funkcí je i regulace spotřeby, automatické rozsvícení při příchodu nebo otevření garáže pouhým probliknutím dálkovými světly.

Ve větších instalacích, jako jsou komerční a kancelářská centra a výrobní provozy, systémy EZS zvyšují efektivitu fyzické ostrahy a značně tak snižují rizika spojená s možným násilným vniknutím do objektu. Dnes lze před pohybem nežádoucích osob efektivně chránit jak vnitřní prostory budov, tak i venkovní prostory a jejich oplocení. Systém je také možné propojit s kamerovým a přístupovým systémem.

Pro vzdálené ovládání systému slouží buď mobilní aplikace pro chytré telefony se systémem Android nebo webová aplikace v prohlížeči.

Co obsahuje základní a rozšířená verze EZS?

Základní elekronický zabezpečovací systém obsahuje ústřednu s GSM komunikátorem pro ovládání ústředny a zasílání stavových a poplachových zpráv na zvolená telefonní čísla, drátové či bezdrátové detektory pohybu, tříštění skla, otevření (magnetické kontakty), zaplavení, kouře, teploty a úniku plynu, interiérovou a exteriérovou sirénu, ovládací klávesnici, klíčenku pro dálkové ovládání. Systém je dále možné doplnit např. o SOS tlačítka, fotodetektory či detektory se zabudovanou kamerou, reproduktory pro obousměrný přenos, videotelefon, chytrý zámek a další vychytávky.

Podle čeho se řídí návrh EZS?

 Při návrhu EZS se používá čtyřstupňová škála (dle NBÚ) stupňů zabezpečení:

 • 1. Stupeň zabezpečení – pro objekty, jakou jsou chaty, sklepy a podobně
 • 2. Stupeň zabezpečení – pro obytné prostory, kancelářské a komerční prostory
 • 3. Stupeň zabezpečení – pro banky, tiskárny cenin
 • 4. Stupeň zabezpečení – tajné sklady a archivy, muniční sklady

V průběhu návrhu zabezpečovacího systému vždy zhodnocujeme příslušná rizika a navrhujeme co možná nejoptimálnější variantu, co se týká eliminace možných rizik v poměru k nákladům na pořízení systému.

Chcete zabezpečit svůj byt, máte malý obchod s potravinami, nebo potřebujete ohlídat velký výrobní areál? Rádi pro Vás navrhneme řešení míru tak, aby splňovalo současné bezpečnostní standardy a plně splňovalo Vaše požadavky.

Jak na výběr alarmu pro dům či byt?

Pro zabezpečení rodinných domů, bytů, ale i rekreačních objektů, jako jsou chaty a chalupy, je důležitá:

 • spolehlivost,
 • snadná obsluha.

Elektronický zabezpečovací systém musí být Vaším ochráncem, nikoliv něčím, co Vás obtěžuje!

Kvalitní alarm může v mnoha situacích ochránit nejen Váš majetek, ale i Vás samotné. Při jeho návrhu i instalaci byste měli zvážit:

 • výrobce a typ alarmu
 • umístění ovládacích prvků, detektorů a dalších součástí elektronického zabezpečovacího systému
 • kdo a jak bude systém ovládat

Svěřte tuto práci našim certifikovaným odborníkům.

Lze si EZS pronajmout i krátkodobě?

Největší riziko vloupání přichází v době dovolených, během prodloužených víkendů či státních svátků. Pokud ještě nemáte stálý zabezpečovací systém, můžete nyní zmíněnému riziku čelit díky službě PRONÁJEM EZS. Vyřešíte tak např. krátkodobou nepřítomnost nebo jinou nestandardní situaci, kdy Váš dům zůstává přechodně bez dozoru.

Působí v regionech lokální pobočky a manažeři?

Naše společnost působí po celé ČR a díky síti regionálních poboček jsme schopni poskytnout služby ve špičkové kvalitě v jakékoli částí republiky. Naše centrály najdete v Praze a v Uherském Hradišti, v dalších regionech pak provozujeme pobočky, které obstarávají regionální manažeři. Působíme zejména v těchto oblastech: Brno, Břeclav, České Budějovice, Jihlava, Kutná Hora, Liberec, Olomouc, Ostrava, Praha, Prostějov, Přerov, Příbram, Teplice, Uherské Hradiště, Zlín, a další..

Jsou Vaši zaměstnanci prověřeni?

Jsme si vědomi toho, že vedle bezpečnosti se potřebujete také skvěle prezentovat. Proto nezaměstnáváme cizince, ale pouze Čechy, případně Slováky. Provádíme pečlivý výběr, pravidelná školení a prověrky. Zajišťujeme vaši bezpečnost a zároveň spolu s vámi vytváříme skvělý první dojem.

Jste pojištěni?

Pro případ mimořádné události je společnost TOP security s. r. o. pojištěna u České Pojišťovny s výší plnění dle požadavku klientů, standardně 200.000.000,00 Kč.

Máte certifikaci ISO?

Jsme držiteli těchto certifikátů:

 • ISO 9001 (Systém managementu kvality organizace)
 • ISO 27001 (Systém managementu ochrany informací)
 • ISO 14001 (Systém environmentálního managementu v oboru)
Co Vás odlišuje od konkurence?
 • Více než 20 let zkušeností
 • Poskytujeme náhradní plnění
 • Působíme po celé ČR
 • Vysoká profesionalita a odbornost personálu
 • Inteligentní propojení fyzické ostrahy a bezpečnostních technologií
 • Nově vzniklé požadavky zrealizujeme i do 24 hodin
 • Vlastní technické vývojové středisko
 • Spolupracujeme se špičkovými světovými dodavateli
 • Poradenství v oblasti bezpečnostních situací a technologií
 • Vysoké standardy strážných
 • Analýza bezpečnostních rizik a prevence
 • Jsme držiteli certifikátů ISO
 • Pojištění min. 200.000.000,00 Kč
Jak často své pracovníky (techniky) doškolujete?

Pracovníci jsou doškolováni v pravidelných ¼ letních cyklech.

Jak dostupný je manažer zakázky?

Manažer zakázky nebo jeho zástup jsou dostupní 24 hodin denně s dojezdem do  2 hodin, to je však maximální čas, reálně jsou při mimořádné události dostupní do 30 minut.

Poskytujete náhradní plnění?

V České republice má každá společnost ze zákona povinnost zaměstnat na každých 25 zaměstnanců jednu osobu zdravotně postiženou. Pokud tak neučiní, je povinna odvést do státního rozpočtu každoročně 2,5 násobek průměrné mzdy v ČR za každou osobu zdravotně postiženou, kterou dle výše uvedené povinnosti nezaměstná. Alternativním splněním této povinnosti je odběr zboží či služeb, na kterých se podílí osoby zdravotně postižené, tzv. náhradní plnění. Takto odebrané zboží či služby musí co do objemu odpovídat sedminásobku průměrné mzdy v ČR. Společnost TOP security poskytuje náhradní plnění prostřednictvím své sesterské společnosti NOKIKA s.r.o.

Montujete EZS po celé ČR?

Montážerevize a servis zabezpečovacích systémů provádíme v rámci celé ČR, zejména pak v těchto oblastech: Brno, Břeclav, České Budějovice, Jihlava, Kutná Hora, Liberec, Olomouc, Ostrava, Praha, Prostějov, Přerov,Příbram, Teplice, Uherské Hradiště, Zlín, a dalších.

Jaké elektronické zabezpečovací systémy nabízíte?

Mezi naše služby v oblasti elektronických zabezpečovacích systémů patří nejen prodej a pronájem, ale i monáž, revize a servis. Zajistíme vše od konzultace a návrhu, přes realizaci, až po pravidelný servis nebo samotnou obsluhu systémů. Nabízíme alarmy, systémy požární signalizace, kamerové systémy, přístupové systémy a další.

Instalujeme drátové i bezdrátové elektronické zabezpečovací systémy.

Alarm pro dům, byt či menší objekt

Na základě dlouholetých zkušeností doporučujeme a instalujeme osvědčené elektronické systémy českého výrobce JABLOTRON. Mezi jeho výhody patří:

 • snadné ovládání
 • šetrná montáž při použití bezdrátových komponent (čidla, klávesnice,...)
 • detekce nejen vniknutí cizích osob, ale i požáru, úniku vody a plynu
 • ovládání topení, garážových vrat, zavlažování
 • ovládání na dálku přes počítač či mobilní telefon připojený k internetu


Alarm pro rozlehlejší objekt

Pro instalace v rozlehlejších rodinných domech doporučujeme elektronické zabezpečovací systémy kanadské firmy PARADOX, která patří ke špičce ve svém oboru. Široká nabídka drátových i bezdrátových modulů, mezi které už patří například i biometrické čtečky, předurčuje systémy Paradox k náročnějšímu použití.

Alarmy pro komerční, průmyslové a další objekty

Pro zabezpečení objektů v komerční a průmyslové sféře doporučujeme osvědčené elektronické systémy společnosti HONEYWELL Mezi naše další dodavatele patří společnost ESSER, TEXECOM, RISCO, SATEL a další.

Alarm je možné dále doplnit kamerovým, přístupovým či požárním systémem. Oblíbené jsou zejména chytré zámky a kamery s inteligntní analýzou obrazu. Zvládáme chytré a efektivní propojení fyzické ostrahy a moderních technologií. Disponujeme nejmodernějšími pulty centrální ochrany (PCO), které mohou být napojené na veškeré bezpečnostní systémy EZS, EPS a CCTV. Zajistíme pro vás administrativní a technický facility management, pravidelné i jednorázové generální úklidy a postaráme se i o provoz vaší vrátnice a recepce.

Stavíte či rekonstruujete? Pokud ano, pak rozhodně doporučujeme počítat se zabezpečením Vašeho objektu již nyní. Ušetříte si spoustu práce, například sekání nových omítek kvůli instalaci kabelů v případě drátového alarmu... Rádi Vám pomůžeme i v této fázi.

Provádíte vlastní vývoj v oblasti elektronických systémů?

Technika a logika jsou našimi koníčky. Provozujeme vlastní technické vývojové středisko, sledujeme nejnovější trendy a sami testujeme nejmodernější elektronické zabezpečovací systémy. Tvoříme tým odborníků napříč všemi oblastmi komerční bezpečnosti a disponujeme nejmodernější profesionální technikou. Díky tomu jsme schopni vám připravit a zrealizovat optimální bezpečnostní řešení rychle a kvalitně.

Drátový nebo bezdrátový elektronický zabezpečovací systém?

Častou otázkou je, zda si zvolit drátové nebo bezdrátové EZS (PZTS). Oba typy mají své výhody a nevýhody a hodí se k využití pro jiné typy objektů.

Drátové EZS jsou velmi spolehlivé a jejich instalace je nejvhodnější do novostaveb, kde se dá bez problému vypracovat projekt na rozvod kabelové sítě. Drátové systémy jsou dobře využitelné i pro rekonstruované objekty, kde se dá během rekonstrukce provést rozvedení drátů. U již stojících objektů je pak nutné provést stavebné úpravy související s rozvedením drátů. Plusem je možnost kombinace drátových komponentů od různých výrobců.

Bezdrátové EZS jsou vhodné pro dodatečné montáže do již stojících objektů. Jejich velikou výhodou je, že nemusíte provádět žádné stavební úpravy. Systém jednoduše nainstalujete a můžete ho využívat. Tyto systémy lze i jednoduše přesouvat.

O instalaci obou typů systémů se postarají naši odborní technici, kteří zajistí i následný servis a provedení revizí. Využíváme zabezpečovací systémy od předních výrobců, u kterých se můžete spolehnout na vysokou kvalitu a funkčnost.

Jaký je rozdíl mezi EZS a PZTS

PZTS (Poplachový zabezpečovací a tísňový systém) se dříve nazýval EZS (Elektronický zabezpečovací systém). Tyto systémy se skládají z různých komponent jako jsou ústředny, čidla, prostředky pro přenos, ovládací panely a signalizační panely. Propojením těchto komponent vzniká komplexní zabezpečovací systém. Ten může fungovat na bází drátového nebo bezdrátového propojení.

Úkolem PZTS je monitorovat prostory a ohlásit každý neoprávněný vstup vysláním signálu do ústředny, kde oprávněný pracovník vyhodnotí událost.

Základem pro efektivně fungující PZTS je zpracování bezpečnostního projektu, podle kterého navrhneme ideální variantu zabezpečovacího systému, postaráme se o jeho instalaci, odborný servis i pravidelné revize v souladu s normami a legislativními požadavky.

Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR

Spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě. Jsme hrdí na to, že s naší bezpečnostní agenturou zůstáváte 10 i více let.

RegioJet AutoKabel Ogilvy Gask Strabag Žabka Aircraft Industries DENSO

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit v oblasti bezpečnosti? Zeptejte se nás. Navrhneme Vám vhodné řešení.
Odpovíme do 24 hodin.

Informace o zpracování osobních údajů

stáhnout PDF

Stáhněte si naši firemní prezentaci a nabídku služeb ve formátu PDF.