Požární systémy

EPS systémy - elektrická požární signalizace

Provádíme projektovou dokumentaci, montáže, revize a servis požárních systémů EPS. Dodáváme a servisujeme požární systémy Lites i další systémy renomovaných značek, které zaručují spolehlivou funkci i v těch nejnáročnějších podmínkách. Poskytujeme odborné poradenství, školení požární ochrany.

Využívejte výhody moderních technologií. Instalace nové či rekonstrukce staré EPS levně a kvalitně s českým výrobcem LITES! Nyní s prodlouženou zárukou na 3 roky. Zjistit více >

Návrh výhodného řešení s indikativní cenovou nabídkou ZDARMA!
Nezávazně poptat >

Poslat poptávku info@topsecurity.cz +420 702 977 440 Oderská 333/5, Praha 9

Reference v oblasti elektrických požárních systémů EPS

Záleží nám na spokojenosti našich klientů a proto jim přinášíme maximální možnou míru individuálních řešení zabezpečení. Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR a jejich spokojenost je naší prioritou. poskytujeme elektrické požární systémy pro domy, byty i kanceláře a vždy nasloucháme požadavkům klienta.

Požární preventisté pro Constellium Extrusion, s.r.o.

Pro zákazníka zajišťujeme kromě fyzické ostrahy a recepčních služeb také preventisty požární ochrany, kteří mají k dispozici hasební techniku a jsou přímo napojeni na HZS Děčín.

Constellium Extrusion, s.r.o.

Servis a revize požárního systému EPS v bytovém komplexu Zvonařka

V bytovém komplexu Zvonařka jsme instalovali systém domovního telefonu a provádíme zde servis a pravidelné revize elektronických bezpečnostních systémů včetně elektronické požární signalizace EPS.

Bytový komplex Zvonařka

Servis a revize požárního systému EPS v River City Danube House

V tomto rozsáhlém administrativním komplexu zajišťujeme pravidelný servis a revize požárního bezpečnostního systému a elektronického bezpečnostního systému. Danube House je jedinečná moderní budova skrývající pod jednou střechou prosklené átrium, kancelářské prostory, prodejní plochy, bankovní pobočky a další jednotky...

River City Danube House
další reference >
předěl

Přijďte se podívat na naše reference osobně.

Vezmeme vás do některého z námi střežených objektů a předvedeme vám, jak naše bezpečnostní agentura funguje v reálném provozu.

chci vidět referenci naživo

objednávky prohlídek referencí naživo také na tel. čísle +420 724 904 909

Novinky, zajímavosti a články z divize elektronických požárních systémů EPS

Moderní trendy a technologie, které hýbou světem elektrických požárních systémů. Podívejte se spolu s námi na zajímavosti a sledujte aktuality z TOP Security.

Jaký význam má zabezpečení skladů pomocí elektronické požární signalizace a co dalšího využít při ochraně majetku.

Václav Pasák

20. 11. 2023

Elektronická požární signalizace sestavená na míru rizikům v objektu poskytne lepší zabezpečení před požárem.

Pavel Mikšátko

03. 05. 2023

Vyhněte se nepříjemnostem jako je nefunkčnost EPS nebo nevyplacení pojistného plnění v případě požáru.

Pavel Mikšátko

05. 04. 2023

další články >

Časté dotazy a konkrétní informace k elektrické požární signalizaci EPS

Jaké elektronické požární systémy nabízíte?

Spolehlivě vám dodáme a nainstalujeme:

 • požární hlásiče pro byt či rodinný domek, ale i systémy pro kancelářské budovy a výrobní prostory  

Projektujeme, instalujeme, provádíme servis, kontroly a zákonné revize většiny systémů EPS, dostupných a instalovaných v ČR, jako jsou:

 • ESSER, SCHRACK, ZETTLER, Lites, Menvier a dalších...

Zajišťujeme revize ostatních zařízení požární ochrany, jako jsou:

 • Evakuační rozhlas
 • Požární odvětrání
 • Hasicí přístroje
 • Hydranty
 • Požární uzávěry
 • Požární ucpávky
 • Požární klapky
 • Stabilní hasicí zařízení

Veškerou činnost na těchto zařízeních provádejí pravidelně školení a certifikovaní pracovníci. Všem zákazníkům nabízíme servisní smlouvu, jejíž prostřednictvím si mohou zajistit pravidelný servis, ale i expresní reakci v případě nenadálé události.

Pokud máte jakékoli dotazy nebo si chcete EPS objednat, kontaktujte nás.

Přijedeme se k vám podívat, vyhodnotíme současný stav a navrhneme patřičné řešení včetně cenové nabídky.

Zajišťujeme nejen instalace EPS, ale i jejich revize a servis.

Proč chtít elektronickou požární signalizaci?

Systémy elektrické požární signalizace (EPS) slouží k časné signalizaci vznikajícího požáru. EPS obsahuje technická zařízení, která požár okamžitě detekují, lokalizují jeho vznik a předají poplachovou informaci.

Důležitou součástí každé elektrické požární signalizace jsou hlásiče, které se postarají o včasnou signalizaci požáru, případně výskytu kouře či oxidu uhličitého (CO2). Signály z jednotlivých hlásičů pak přijímá ústředna EPS, jež spustí poplach. Hlásiče bývají buď tlačítkové nebo samočinné, u těch samočinných se jedná o různé druhy speciálních detektorů (např. ionizační, nasávací, optické nebo lineární). Tyto detektory dokáží ihned poznat zvyšující se teplotu, kouř nebo výskyt CO2.

O vzniku požáru informuje EPS jednak signalizací přímo v dané budově, dále pak prostřednictvím dálkového přenosu. Přímo v objektu se obvykle jedná o akustický signál (sirénu), v některých případech o optický signál (např. u majáků). Dále pak EZS vysílá informaci dálkovým přenosem a to např. SMS zprávou na mobil, telefonickým hovorem nebo poplachem na pult centrální ochrany (PCO). Elektrická požární signalizace má ale i jiné výstupy – např. kontrolu a ovládání dveří a východů, evakuační rozhlas, automatickou aktivaci hasících systémů apod.

Konkrétní řešení elektrické požární signalizace si můžete nechat navrhnout na míru podle vašich požadavků. Rádi vám vyjdeme vstříc a dodáme vám přesně takový systém, jenž bude 100% vyhovovat vašim potřebám.

Jaké jsou výhody EPS od TOP security?

 1. Kontaktujte nás a popište nám svůj problém nebo přání
 2. Přijedeme se k vám podívat, vyhodnotíme současný stav a navrhneme patřičné řešení včetně cenové nabídky
 3. Pokud se rozhodnete pro nás, zajistíme Vám kompletní realizaci včetně výchozí revize EPS. Můžete využít i možnosti návazné servisní smlouvy s následujícími výhodami:
  - expresní servisní zásahy
  - hlídání zákonných revizí a dle potřeby jejich realizace 
  - držení 24hodinového dispečinku

Působí v regionech lokální pobočky a manažeři?

Naše společnost působí po celé ČR a díky síti regionálních poboček jsme schopni poskytnout služby ve špičkové kvalitě v jakékoli částí republiky. Naše centrály najdete v Praze a v Uherském Hradišti, v dalších regionech pak provozujeme pobočky, které obstarávají regionální manažeři. Působíme zejména v těchto oblastech: Brno, Břeclav, České Budějovice, Jihlava, Kutná Hora, Liberec, Olomouc, Ostrava, Praha, Prostějov, Přerov, Příbram, Teplice, Uherské Hradiště, Zlín, a další..

Jsou Vaši zaměstnanci prověřeni?

Jsme si vědomi toho, že vedle bezpečnosti se potřebujete také skvěle prezentovat. Proto nezaměstnáváme cizince, ale pouze Čechy, případně Slováky. Provádíme pečlivý výběr, pravidelná školení a prověrky. Zajišťujeme vaši bezpečnost a zároveň spolu s vámi vytváříme skvělý první dojem.

Jste pojištěni?

Pro případ mimořádné události je společnost TOP security s. r. o. pojištěna u České Pojišťovny s výší plnění dle požadavku klientů, standardně 200.000.000,00 Kč.

Máte certifikaci ISO?

Jsme držiteli těchto certifikátů:

 • ISO 9001 (Systém managementu kvality organizace)
 • ISO 27001 (Systém managementu ochrany informací)
 • ISO 14001 (Systém environmentálního managementu v oboru)
Co Vás odlišuje od konkurence?
 • Více než 20 let zkušeností
 • Poskytujeme náhradní plnění
 • Působíme po celé ČR
 • Vysoká profesionalita a odbornost personálu
 • Inteligentní propojení fyzické ostrahy a bezpečnostních technologií
 • Nově vzniklé požadavky zrealizujeme i do 24 hodin
 • Vlastní technické vývojové středisko
 • Spolupracujeme se špičkovými světovými dodavateli
 • Poradenství v oblasti bezpečnostních situací a technologií
 • Vysoké standardy strážných
 • Analýza bezpečnostních rizik a prevence
 • Jsme držiteli certifikátů ISO
 • Pojištění min. 200.000.000,00 Kč
Jak často své pracovníky (techniky) doškolujete?

Pracovníci jsou doškolováni v pravidelných ¼ letních cyklech.

Jak dostupný je manažer zakázky?

Manažer zakázky nebo jeho zástup jsou dostupní 24 hodin denně s dojezdem do  2 hodin, to je však maximální čas, reálně jsou při mimořádné události dostupní do 30 minut.

Poskytujete náhradní plnění?

V České republice má každá společnost ze zákona povinnost zaměstnat na každých 25 zaměstnanců jednu osobu zdravotně postiženou. Pokud tak neučiní, je povinna odvést do státního rozpočtu každoročně 2,5 násobek průměrné mzdy v ČR za každou osobu zdravotně postiženou, kterou dle výše uvedené povinnosti nezaměstná. Alternativním splněním této povinnosti je odběr zboží či služeb, na kterých se podílí osoby zdravotně postižené, tzv. náhradní plnění. Takto odebrané zboží či služby musí co do objemu odpovídat sedminásobku průměrné mzdy v ČR. Společnost TOP security poskytuje náhradní plnění prostřednictvím své sesterské společnosti NOKIKA s.r.o.

Jaké další služby v rámci EPS zajišťujete?

Naše společnost provádí odbornou montáž EPS, dále pak jejich pravidelné revize a kompletní servis. Pracujeme pouze s produkty prověřených výrobců, používáme systémy takových značek, jako jsou např. Esser, Lites (ideální pro rekonstrukce EPS), Menvier, Schrack nebo Zettler. V našem týmu jsou profesionální a certifikovaní pracovníci, kteří mají se systémy elektronické požární signalizace bohaté zkušenosti a mohou Vám nabídnou ty nejlepší služby.

Montáže EPS zajišťujeme nejen pro kancelářské budovy, velké výrobní objekty a jiné komerční prostory, ale provádíme také instalace požárních hlásičů do rodinných domů a bytů. Součástí našich služeb jsou také instalace a odborné revize ostatních zařízení požární ochrany – např. hasicích přístrojů, hydrantů, evakuačního rozhlasu, požárního odvětrání, požárních uzávěrů, ucpávek a klapek nebo stabilního hasicího zařízení.

Montáž požárního systému od společnosti TOP security – základní postup:

 1. Obraťte se na nás (telefonicky, mailem, online nebo osobně) a sdělte nám Váš požadavek
 2. Navštívíme Váš objekt, vyhodnotíme jeho aktuální stav a navrhneme vhodné řešení včetně kalkulace ceny
 3. Zajistíme kompletní realizaci instalace EPS včetně výchozí revize. Pokud se rozhodnete i pro servisní smlouvu, získáte výhodu expresního servisu, nonstop dispečinku a hlídání termínů revizí včetně jejich realizace.
Proč je vaše nabídka EPS systémů ekonomicky výhodná?

Využití elektrické požární signalizace zahrnuje několik podstatných činností, které spolu souvisí. Jedná se o návrh, montáž, servis a revize EPS. V TOP security pro vás připravíme jednoznačně ekonomicky výhodné řešení všech těchto činností. Budete mít jistotu, že profesionálně navržená a zapojená elektrická požární signalizace, dostupný servis a revize, jejichž termíny budeme hlídat za vás, vám poskytne spolehlivou ochranu před vznikem požáru.

Zašlete nám podklady vašich současných revizí. Vše důkladně projdeme a připravíme pro vás výhodnější řešení.

Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR

Spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě. Jsme hrdí na to, že s naší bezpečnostní agenturou zůstáváte 10 i více let.

RegioJet AutoKabel Ogilvy Gask Strabag Žabka Aircraft Industries DENSO

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit v oblasti bezpečnosti? Zeptejte se nás. Navrhneme Vám vhodné řešení.
Odpovíme do 24 hodin.

Informace o zpracování osobních údajů

stáhnout PDF

Stáhněte si naši firemní prezentaci a nabídku služeb ve formátu PDF.