Montáž EPS (instalace elektronické požární signalizace)

Montáž elektrické požární signalizace
(instalace EPS systému)

Elektronická požární signalizace (EPS) je velmi důležitou součástí ochrany mnoha velkých objektů.  Její instalaci musejí provádět vyškolení odborníci a pro provoz a revize platí ze zákona přísná pravidla. Naše společnost pro Vás zajistí vše, co se instalace EPS týká, a pomůže Vám se zabezpečením Vašeho majetku.

Poslat poptávku info@topsecurity.cz +420 724 904 909 Oderská 333/5, Praha 9
předěl

Přijďte se podívat na naše reference osobně.

Vezmeme vás do některého z námi střežených objektů a předvedeme vám, jak naše bezpečnostní agentura funguje v reálném provozu.

chci vidět referenci naživo

objednávky prohlídek referencí naživo také na tel. čísle +420 724 904 909

Splňte zákonné požadavky, nechte návrh a montáž EPS na odbornících a buďte v klidu, že je váš objekt pod bedlivým dohledem požárního systému.

Pavel Mikšátko

06. 03. 2023

Období vánočních svátků je ideálním časem, kdy si připomenout, že odborná montáž EPS se vyplatí. Chcete vědět proč?

Pavel Mikšátko

19. 12. 2022

další články >

Časté dotazy a konkrétní informace k montáži požárních systému EPS

Jak často své techniky doškolujete?

Pracovníci jsou doškolováni v pravidelných ¼ letních cyklech.

Jaké další služby v rámci EPS zajišťujete?

Naše společnost provádí odbornou montáž EPS, dále pak jejich pravidelné revize a kompletní servis. Pracujeme pouze s produkty prověřených výrobců, používáme systémy takových značek, jako jsou např. Esser, Lites (ideální pro rekonstrukce EPS), Menvier, Schrack nebo Zettler. V našem týmu jsou profesionální a certifikovaní pracovníci, kteří mají se systémy elektronické požární signalizace bohaté zkušenosti a mohou Vám nabídnou ty nejlepší služby.

Montáže EPS zajišťujeme nejen pro kancelářské budovy, velké výrobní objekty a jiné komerční prostory, ale provádíme také instalace požárních hlásičů do rodinných domů a bytů. Součástí našich služeb jsou také instalace a odborné revize ostatních zařízení požární ochrany – např. hasicích přístrojů, hydrantů, evakuačního rozhlasu, požárního odvětrání, požárních uzávěrů, ucpávek a klapek nebo stabilního hasicího zařízení.

Montáž požárního systému od společnosti TOP security – základní postup:

 1. Obraťte se na nás (telefonicky, mailem, online nebo osobně) a sdělte nám Váš požadavek
 2. Navštívíme Váš objekt, vyhodnotíme jeho aktuální stav a navrhneme vhodné řešení včetně kalkulace ceny
 3. Zajistíme kompletní realizaci instalace EPS včetně výchozí revize. Pokud se rozhodnete i pro servisní smlouvu, získáte výhodu expresního servisu, nonstop dispečinku a hlídání termínů revizí včetně jejich realizace.

Obecné informace k instalacím elektronické požární signalizace

Montáž EPS musí být vždy provedena přesně podle prováděcího projektu a musí být provedena kvalifikovanou montážní firmou, která má pro tuto činnost platné oprávnění. Při instalaci se musí dodržet všechny podmínky, které vyplývají z projektové dokumentace a osoba, která montáž provede, pak musí vše potvrdit v písemném prohlášení.

Poté, co dojde k dokončení instalace EPS, musí se provést projektová dokumentace skutečného provedení celého systému, dále pak výchozí revize systému a funkční zkouška PBZ (požárně bezpečnostního zařízení) podle vyhlášky č.246/2001 Sb. §6, 7, 10, včetně vyhotovení povinného dokladu.

Musí být také předána průvodní dokumentace, kterou dostane provozovatel EPS. Dokumentace by měla obsahovat tyto informace:

 • návody k obsluze všech částí elektronické požární signalizace
 • pokyny pro obsluhu zařízení
 • provozní knihu
 • doklad o tom, že systém je certifikovaný pro provoz v České republice
 • doklad o tom, že montážní firma má kvalifikaci pro instalaci EPS daného výrobce
 • prohlášení o odborné montáži požárního systému podle projektové dokumentace a požadavků požárně-bezpečnostního řešení stavby a o odpovědnosti za kvalitu provedení montáže
 • záruční list na komponenty
 • doklady o instalaci, funkční zkoušce a kontrole provozuschopnosti dle vyhlášky zákona
 • výchozí revizní zprávu
 • dokumentaci skutečného provedení včetně seznamu všech hlásičů a jejich umístění
 • servisní smlouvu o pravidelných revizích a údržbě zařízení

Základní pravidla provozu

Provoz elektronické požární signalizace se musí řídit předem danými pravidly a musí splňovat zákonem dané požadavky. Vždy musí být předem určena osoba, která bude zodpovědná za provoz zařízení a která bude pověřená jeho obsluhou – tyto osoby musejí být důkladně proškoleny ze svých činností. Provozovatel objektu, v němž bude systém umístěn, musí také zajistit technickou a organizační návaznost na celý systém požární ochrany.

Ze zákona je provozovatel objektu povinen provádět předepsané zkoušky a zajistit pravidelné revize systému. Tuto činnost mohou zajistit buď jeho pracovníci nebo oprávněná organizace na základě platné smlouvy. Pokud jde o termíny revizí a zkoušek, platí pro ně zákonné termíny, jež se musejí dodržovat – konkrétně jsou předepsány tyto termíny:

 • revize EPS – pravidelná kontrola provozuschopnosti zařízení – vždy 1x za rok
 • funkční zkouška ústředen a doplňujících zařízení  1x za měsíc
 • funkční zkouška u samočinných hlásičů požáru a zařízení, která EPS ovládají  1x za 6 měsíců
Kde nás najdete?

Kontaktovat nás můžete telefonicky, mailem, přes formulář na webových stránkách nebo osobně. Centrála naší firmy se nachází v Uherském Hradišti, sídlo společnosti je v Praze. Kromě těchto dvou servisních středisek máme také dalších 12 poboček po celém území naší republiky. Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme a navrhneme řešení na míru.

Proč je vaše nabídka EPS systémů ekonomicky výhodná?

Využití elektrické požární signalizace zahrnuje několik podstatných činností, které spolu souvisí. Jedná se o návrh, montáž, servis a revize EPS. V TOP security pro vás připravíme jednoznačně ekonomicky výhodné řešení všech těchto činností. Budete mít jistotu, že profesionálně navržená a zapojená elektrická požární signalizace, dostupný servis a revize, jejichž termíny budeme hlídat za vás, vám poskytne spolehlivou ochranu před vznikem požáru.

Zašlete nám podklady vašich současných revizí. Vše důkladně projdeme a připravíme pro vás výhodnější řešení.

Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR

Spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě. Jsme hrdí na to, že s naší bezpečnostní agenturou zůstáváte 10 i více let.

RegioJet AutoKabel Ogilvy Gask Strabag Žabka Aircraft Industries DENSO

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit v oblasti bezpečnosti? Zeptejte se nás. Navrhneme Vám vhodné řešení.
Odpovíme do 24 hodin.

Informace o zpracování osobních údajů

stáhnout PDF

Stáhněte si naši firemní prezentaci a nabídku služeb ve formátu PDF.