Montáž EPS (instalace elektronické požární signalizace)

Montáž elektronické požární signalizace EPS

Elektronická požární signalizace (EPS) je velmi důležitou součástí ochrany mnoha velkých objektů.  Její instalaci musejí provádět vyškolení odborníci a pro provoz a revize platí ze zákona přísná pravidla. Naše společnost pro Vás zajistí vše, co se instalace EPS týká, a pomůže Vám se zabezpečením Vašeho majetku.

Poslat poptávku info@topsecurity.cz +420 724 904 909 Oderská 333/5, Praha 9

Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR

Spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě. Jsme hrdí na to, že s naší bezpečnostní agenturou zůstáváte 10 i více let.

RegioJet AutoKabel Ogilvy Gask Strabag Žabka Aircraft Industries DENSO
předěl

Přijďte se podívat na naše reference osobně.

Vezmeme vás do některého z námi střežených objektů a předvedeme vám, jak naše bezpečnostní agentura funguje v reálném provozu.

chci vidět referenci naživo

objednávky prohlídek referencí naživo také na tel. čísle +420 724 904 909

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit v oblasti bezpečnosti? Zeptejte se nás. Navrhneme Vám vhodné řešení.
Odpovíme do 24 hodin.

Informace o zpracování osobních údajů

stáhnout PDF

Stáhněte si naši firemní prezentaci a nabídku služeb ve formátu PDF.

Časté dotazy a konkrétní informace k montáži požárních systému EPS

Jak často své techniky doškolujete?

Pracovníci jsou doškolováni v pravidelných ¼ letních cyklech.

Jaké další služby v rámci EPS zajišťujete?

Naše společnost provádí odbornou montáž EPS, dále pak jejich pravidelné revize a kompletní servis. Pracujeme pouze s produkty prověřených výrobců, používáme systémy takových značek, jako jsou např. Esser, Lites, Menvier, Schrack nebo Zettler. V našem týmu jsou profesionální a certifikovaní pracovníci, kteří mají se systémy elektronické požární signalizace bohaté zkušenosti a mohou Vám nabídnou ty nejlepší služby.

Montáže EPS zajišťujeme nejen pro kancelářské budovy, velké výrobní objekty a jiné komerční prostory, ale provádíme také instalace požárních hlásičů do rodinných domů a bytů. Součástí našich služeb jsou také instalace a odborné revize ostatních zařízení požární ochrany – např. hasicích přístrojů, hydrantů, evakuačního rozhlasu, požárního odvětrání, požárních uzávěrů, ucpávek a klapek nebo stabilního hasicího zařízení.

Montáž EPS od společnosti Top security – základní postup:

 1. Obraťte se na nás (telefonicky, mailem, online nebo osobně) a sdělte nám Váš požadavek.
 2. Navštívíme Váš objekt, vyhodnotíme jeho aktuální stav a navrhneme vhodné řešení včetně kalkulace ceny
 3. Zajistíme kompletní realizaci instalace EPS včetně výchozí revize. Pokud se rozhodnete i pro servisní smlouvu, získáte výhodu expresního servisu, nonstop dispečinku a hlídání termínů revizí EPS včetně jejich realizace.
Obecné informace k instalacím elektronické požární signalizace

Montáž EPS musí být vždy provedena přesně podle prováděcího projektu a musí být provedena kvalifikovanou montážní firmou, která má pro tuto činnost platné oprávnění. Při instalaci se musí dodržet všechny podmínky, které vyplývají z projektové dokumentace a osoba, která montáž provede, pak musí vše potvrdit v písemném prohlášení.

Poté, co dojde k dokončení instalace EPS, musí se provést projektová dokumentace skutečného provedení celého systému, dále pak výchozí revize systému EPS a funkční zkouška PBZ (požárně bezpečnostního zařízení) podle vyhlášky č.246/2001 Sb. §6, 7, 10, včetně vyhotovení povinného dokladu.

Musí být také předána průvodní dokumentace, kterou dostane provozovatel EPS. Dokumentace by měla obsahovat tyto informace:

 • návody k obsluze všech částí elektronické požární signalizace
 • pokyny pro obsluhu zařízení EPS
 • provozní knihu zařízení EPS
 • doklad o tom, že systém je certifikovaný pro provoz v České republice
 • doklad o tom, že montážní firma má kvalifikaci pro instalaci EPS daného výrobce
 • prohlášení o odborné montáži EPS podle projektové dokumentace a požadavků požárně-bezpečnostního řešení stavby a o odpovědnosti za kvalitu provedení montáže
 • záruční list zařízení EPS
 • doklady o instalaci, funkční zkoušce a kontrole provozuschopnosti dle vyhlášky zákona
 • výchozí revizní zprávu
 • dokumentaci skutečného provedení včetně seznamu všech hlásičů a jejich umístění
 • servisní smlouvu o pravidelných revizích a údržbě zařízení

Základní pravidla provozu EPS

Provoz elektronické požární signalizace se musí řídit předem danými pravidly a musí splňovat zákonem dané požadavky. Vždy musí být předem určena osoba, která bude zodpovědná za provoz zařízení a která bude pověřená jeho obsluhou – tyto osoby musejí být důkladně proškoleny ze svých činností. Provozovatel objektu, v němž bude EPS umístěna, musí také zajistit technickou a organizační návaznost na celý systém požární ochrany.

Ze zákona je provozovatel objektu povinen provádět předepsané zkoušky a zajistit pravidelné revize EPS. Tuto činnost mohou zajistit buď jeho pracovníci nebo oprávněná organizace na základě platné smlouvy. Pokud jde o termíny revizí a zkoušek, platí pro ně zákonné termíny, jež se musejí dodržovat – konkrétně jsou předepsány tyto termíny:

 • revize EPS – pravidelná kontrola provozuschopnosti zařízení – vždy 1x za rok
 • funkční zkouška ústředen a doplňujících zařízení  1x za měsíc
 • funkční zkouška u samočinných hlásičů požáru a zařízení, které EPS ovládá  1x za 6 měsíců
Kde nás najdete?

Kontaktovat nás můžete telefonicky, mailem, přes formulář na webových stránkách nebo osobně. Centrála naší firmy se nachází v Uherském Hradišti, sídlo společnosti je v Praze. Kromě těchto dvou servisních středisek máme také dalších 12 poboček po celém území naší republiky. Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme a navrhneme řešení na míru.