Revize EPS (elektrické požární signalizace)

Revize elektrické požární signalizace
(revize EPS systému)

Máte ve vašem objektu EPS? Pokud ano, je vaší povinností zajistit její pravidelnou revizi. Zajistíme pro vás kompletní revizi všech komponentů včetně vyhotovení revizní zprávy a zápisu do Provozní knihy EPS. Provádíme projektové dokumentace, montáže, revize i servis požárních systémů, včetně české EPS Lites. Provádíme odborné revize a kontroly klapek, ucpávek, hydrantů, hlásičů, uzávěrů ad.

Poslat poptávku info@topsecurity.cz +420 724 904 909 Oderská 333/5, Praha 9
předěl

Chcete znát cenu revize?

Zajímá Vás, kolik by stále revize Vašeho současného EPS systému? Pošlete nám Vaši starou revizi EPS (nebo podlahovou plochu a podrobnější informace o Vašem objektu) na email springlova@topsecurity.cz nebo volejte na +420 725 677 066 a my pro Vás připravíme zdarma a nezávazně nabídku.

Poptat revizi

Nepodceňujte důležitost provedení revizí. Vyhněte se problémům se zákonem s pojišťovnami i s riziky spojenými s nefunkčností EPS.

Pavel Mikšátko

05. 04. 2023

Protože vánoční svátky jsou typické zvýšeným výskytem požárů, je vhodné si připomenout, jak revize EPS souvisí s požárním zabezpečením.

Pavel Mikšátko

19. 12. 2022

další články >

Časté dotazy a konkrétní informace k revizi požárních systémů EPS

Jak často své techniky doškolujete?

Pracovníci jsou doškolováni v pravidelných ¼ letních cyklech.

Jaké další služby v rámci EPS zajišťujete?

Naše společnost provádí odbornou montáž EPS, dále pak jejich pravidelné revize a kompletní servis. Pracujeme pouze s produkty prověřených výrobců, používáme systémy takových značek, jako jsou např. Esser, Lites (ideální pro rekonstrukce EPS), Menvier, Schrack nebo Zettler. V našem týmu jsou profesionální a certifikovaní pracovníci, kteří mají se systémy elektronické požární signalizace bohaté zkušenosti a mohou Vám nabídnou ty nejlepší služby.

Montáže EPS zajišťujeme nejen pro kancelářské budovy, velké výrobní objekty a jiné komerční prostory, ale provádíme také instalace požárních hlásičů do rodinných domů a bytů. Součástí našich služeb jsou také instalace a odborné revize ostatních zařízení požární ochrany – např. hasicích přístrojů, hydrantů, evakuačního rozhlasu, požárního odvětrání, požárních uzávěrů, ucpávek a klapek nebo stabilního hasicího zařízení.

Montáž požárního systému od společnosti TOP security – základní postup:

  1. Obraťte se na nás (telefonicky, mailem, online nebo osobně) a sdělte nám Váš požadavek
  2. Navštívíme Váš objekt, vyhodnotíme jeho aktuální stav a navrhneme vhodné řešení včetně kalkulace ceny
  3. Zajistíme kompletní realizaci instalace EPS včetně výchozí revize. Pokud se rozhodnete i pro servisní smlouvu, získáte výhodu expresního servisu, nonstop dispečinku a hlídání termínů revizí včetně jejich realizace.

Proč je odborná revize EPS důležitá?

Odborná revize elektrické požární signalizace je důležitá z mnoha důvodů. V případě, že by kontrola neproběhla, vystavuje se tak majitel objektu mnoha rizikům – patří mezi ně nejen nebezpečí požáru, ale i riziko úrazu elektrickým proudem, poškození systému kvůli vybití akumulátorů a jiná nebezpečí. Revize EPS je navíc povinná ze zákona, takže v případě, že byste ji nezajistili, může Vám hrozit vysoká pokuta, v krajním případě i jiný trestní postih. Problém by mohl nastat i v případě, že by došlo k pojistné události – bez platné revizní zprávy by Vám pojišťovna mohla vyplatit méně peněz, nebo dokonce vůbec nic. Revizi EPS tak rozhodně nepodceňujte, bez ní by Vám zbytečné hrozily různé problémy.

Co vše revize elektrické požární signalizace zahrnuje?

Samotná revize EPS zahrnuje několik dílčích kroků, které musejí být provedeny. Jde zejména o prověření mechanického stavu a funkčnosti prvků elektronické požární signalizace (např. ústředen, detektorů, ovládacích prvků atd.)., dále se pak kontroluje stav propojovacího vedení a pokud byly dělány nějaké stavební úpravy, zjišťuje se, zda to neovlivnilo správný chod systému. Pokud byly nalezeny jakékoli závady, proběhne jejich odstranění, zkontroluje se vedení provozní dokumentace, dostupnost veškerých návodů k požární signalizaci a zkontroluje se i to, zda jsou všechny dokumenty přístupné.

Rozlišujeme celkem tři typy revizí – výchozí, pravidelnou a mimořádnou. Výchozí revize EPS se provádí ještě před uvedením zařízení do plného provozu, pravidelná se dělá vždy podle stanovené lhůty dle zákona a k mimořádné revizi dochází jen tehdy, když došlo v objektu k zásahu do systému – typicky hlavně při stavebních úpravách.

Jsou revize EPS povinné?

Pokud máte ve Vašem objektu EPS, je Vaší povinností zajistit její pravidelnou revizi. Tato povinnost vyplývá přímo ze zákona, konkrétně pak z Vyhl. 246/2001 Sb., na jejímž základě musí provozovatel systému zajistit jeho bezchybný provoz.

Jak často se musí dělat revize EPS?

Hlavní revize se dělají vždy jednou ročně, kdy se provádí kontrola provozuschopnosti (a vypíše se revizní zpráva), dále se pak jednou za půl roku provádí funkční zkouška systému a jednou za měsíc se kontrolují ústředny a doplňující zařízení.

Musím vést Provozní knihu EPS?

Ano, musíte mít také Provozní knihu EPS, do níž se vždy zapisují revizní zprávy a případné události, které se zařízení týkají a je třeba mít i technickou dokumentaci k systému EPS.

Kdo může provádět revize EPS?

Kontroly požárního systému se provádějí pravidelně podle normy ČSN, je ale třeba mít zajištěnu revizi od profesionální firmy, která ve stanoveném termínu odbornou revizi provede a vyhotoví kompletní zprávu.

V ČR provádějí tyto pravidelné revize různé odborné firmy, pokud ale chcete 100% kvalitu a spolehlivost, doporučujeme obrátit se na nás a naši bezpečnostní agenturu. Na českém trhu působíme už od roku 1992 a máme tak s touto činností bohaté zkušenosti. Naši pracovníci jsou skuteční profesionálové a zajistí perfektní a kompletní revizi Vašeho systému. Cena samotného aktu pak závisí zejména na rozsahu Vašeho zařízení, samozřejmě kalkulaci si můžete nechat vyčíslit předem. Pro poptávku využijte formulář na této stránce vpravo nahoře.

Proč je vaše nabídka EPS systémů ekonomicky výhodná?

Využití elektrické požární signalizace zahrnuje několik podstatných činností, které spolu souvisí. Jedná se o návrh, montáž, servis a revize EPS. V TOP security pro vás připravíme jednoznačně ekonomicky výhodné řešení všech těchto činností. Budete mít jistotu, že profesionálně navržená a zapojená elektrická požární signalizace, dostupný servis a revize, jejichž termíny budeme hlídat za vás, vám poskytne spolehlivou ochranu před vznikem požáru.

Zašlete nám podklady vašich současných revizí. Vše důkladně projdeme a připravíme pro vás výhodnější řešení.

Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR

Spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě. Jsme hrdí na to, že s naší bezpečnostní agenturou zůstáváte 10 i více let.

RegioJet AutoKabel Ogilvy Gask Strabag Žabka Aircraft Industries DENSO

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit v oblasti bezpečnosti? Zeptejte se nás. Navrhneme Vám vhodné řešení.
Odpovíme do 24 hodin.

Informace o zpracování osobních údajů

stáhnout PDF

Stáhněte si naši firemní prezentaci a nabídku služeb ve formátu PDF.