Památkové objekty

Ostraha a zabezpečení historických a památkových objektů

Nabízíme služby v oblasti fyzické ostrahy zámků, hradů, muzeí a dalších historicky cenných objektů. Bereme v úvahu specifické požadavky na provoz památek, který se liší od klasických objektů, a s tím přistupujeme i k poskytovaným službám, které jsou vždy na vysoké úrovni.

 • poskytujeme kompletní služby ostrahy
 • využíváme technologie určené pro památky
 • zajišťujeme propojení s výjezdovou skupinou
 • pracujeme na ekologicky šetrných principech
 • koordinujeme součinnost s pojišťovnami
 • poskytnujeme náhradní plnění
Poslat poptávku info@topsecurity.cz +420 725 677 066 Oderská 333/5, Praha 9
 1. Provádíme komplexní bezpečnostní audity s návazností na pojistné podmínky (řazení do bezpečnostních tříd) a poskytujeme zabezpečovací systémy splňující podmínky dané pojišťovnami. Pro tato zařízení poskytujeme servis i odborné revize.
 2. Při plánu služeb fyzické ostrahy vycházíme ze směrnic vypracovaných pro památkové objekty. Pracujeme s ohledem na cennosti dané kulturní památky. Nedochází ke zbytečným škodám z neznalosti prostoru a cenin.
 3. Vedle klasické fyzické ostrahy poskytujeme rovněž připojení zabezpečovacích systémů na ozbrojenou výjezdovou skupinu.
 4. Při zabezpečení rozlehlých areálů využíváme ekologicky šetrné elektrokoloběžky, díky kterým se rychle dostaneme i k odlehlým budovám a částem parků.

Služby

Fyzická ostraha památkových objektů

Fyzická ostraha památkových objektů

Pracovníci ostrahy zajistí střežení památkového objektu 24/7, účinnou prevenci proti vandalismu a krádežím, monitoring zabezpečovacích systémů.

Kamerové systémy pro památkové objekty

Kamerové systémy pro památkové objekty

Provádíme instalaci, servis i revize drátových i bezdrátových kamerových systémů s detekcí vandalismu, sledováním předmětů, rozpoznáváním obličejů, počítáním osob a nočním režimem.

Požární systémy pro památkové objekty

Požární systémy pro památkové objekty

Poskytujeme instalaci, servis i revize elektronické požární signalizace pro včasné varování před vznikem požáru, únikem CO2 nebo zaplavení vodou.

Elektronické zabezpečovací systémy

Elektronické zabezpečovací systémy

Poskytujeme spolehlivé EZS, které ochrání památkový objekt v době uzavření. Spolehněte se na profesionální instalaci, servis i revize zabezpečovacích systémů.

Systém pro kontrolu pohybu předmětů

Systém pro kontrolu pohybu předmětů

OCR snímače, GPS lokátory nebo RFID snímače poskytnou přehled o umístění předmětů a umožní spuštění alarmu při snaze předměty odcizit.

Přístupové systémy pro památkové objekty

Přístupové systémy pro památkové objekty

Ucelený přehled o pohybu zaměstnanců i umožnění přístupu jen do některých částí památkového objektu. Lze doplnit o bezpečnostní rámy a skenery.

Úklidy památkových objektů

Úklidy památkových objektů

Provádíme jednorázové, pravidelné i generální úklidy památkových objektů s ohledem na šetrné používání čistících prostředků a úklidového vybavení.

Starost o zeleň a okolí památkových objektů

Starost o zeleň a okolí památkových objektů

Naši pracovníci zajistí veškeré práce související s péčí o zeleň. Využíváme vlastní techniku a zaměstnance odborně školíme.

Hledáte jinou službu? Máte nějaký dotaz? Kontaktujte nás:

Poslat dotaz info@topsecurity.cz +420 725 677 066 Oderská 333/5, Praha 9

Reference v oblasti ostrahy historických a památkových objektů

Děláme maximum pro spokojenost našich klientů a ke každému přistupujeme individuálně. Těší nás, že našich služeb využívá více než 200 klientů a vážíme se i více než desetileté spolupráce s některými z nich. Fyzická ostraha historických a památkových objektů je pro nás zajímavá a rádi se postaráme o významné i méně známé objekty po celé ČR.

Střežení historického objektu Galerie Středočeského kraje

Zabezpečení akcí v historickém objektu GASK v Kutné Hoře mají na starost špičkově proškolení strážní.

Strážní služby pro Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře

Střežíme tři scény Divadla J. K. Tyla v Plzni

Od ledna 2024 se strážní TOP security starají o bezpečnost návštěvníků i ostrahu krásného památkového objektu i nových scén plzeňského Divadla J. K. Tyla.

Divadlo Josefa Kajetána Tyla Plzeň

Zabezpečení památkového objektu Brtnice při výstavě obrazů

Realizovali jsme instalaci systémů pro ostrahu památkového objektu Brtnice během výstavy obrazů. Vše proběhlo v souladu s pokyny památkářů.

Zabezpečení na zámku Brtnice v souladu s požadavky památkářů
další reference >
předěl

Přijďte se osobně podívat na naše reference z oblasti zabezpečení památkových objektů.

Vezmeme vás do některého z námi střežených historických nebo památkových objektů a předvedeme vám, jak naše bezpečnostní agentura funguje v reálném provozu.

chci vidět referenci naživo

objednávky prohlídek referencí naživo také na tel. čísle +420 724 904 909

Novinky, zajímavosti a články z divize fyzické ostrahy historických a památkových objektů

Zajímavosti i nové informace přinášíme jak z oblasti fyzické ostrahy historických a památkových objektů, ale také ze zákulisí TOP security. Seznamte se s tím, co je nového prostřednictvím našich článků.

Převozy cenin s vysokou historickou hodnotou vyžadují speciální přípravu i postupy. Zjistěte, jak převozy fungují a co zvládneme zabezpečit.

Ivan Vladyka

27. 06. 2024

Hrady, zámky, muzea i galerie - škody způsobené vandaly se u památkových objektů šplhají velmi vysoko. Existuje ale několik šikovných řešení.

Ivan Vladyka

06. 10. 2023

Pro zabezpečení památkových objektů je využití požárních systémů zcela zásadní. Včasná detekce požáru dokáže eliminovat škody na objektu i exponátech...

Ivan Vladyka

08. 03. 2023

další články >

Časté dotazy a konkrétní informace k fyzické ostraze historických a památkových objektů

Působí v regionech lokální pobočky a manažeři?

Naše společnost působí po celé ČR a díky síti regionálních poboček jsme schopni poskytnout služby ve špičkové kvalitě v jakékoli částí republiky. Naše centrály najdete v Praze a v Uherském Hradišti, v dalších regionech pak provozujeme pobočky, které obstarávají regionální manažeři. Působíme zejména v těchto oblastech: Brno, Břeclav, České Budějovice, Jihlava, Kutná Hora, Liberec, Olomouc, Ostrava, Praha, Prostějov, Přerov, Příbram, Teplice, Uherské Hradiště, Zlín, a další..

Využíváte kmenové či agenturními pracovníky?

Strážné, ozbrojenou ostrahu i ostrahu se psem nenajímáme u externích agentur, ale sami zaměstnáváme. A proto vám můžeme garantovat abnormální profesionalitu a kvalitu odvedené práce za všech okolností. Naši strážní dohlédnou na administrativní a obchodní centra, hotely, bytové a rezidenční komplexy, výrobní podniky, logistické areály, sklady, státní instituce, zdravotnická zařízení a další objekty. Přizpůsobíme se vašim potřebám. Ozvěte se nám i v případě, že budete potřebovat speciální strážní nebo jiné služby. Navrhneme Vám vhodnou strategii.

Jsou Vaši zaměstnanci prověřeni?

Jsme si vědomi toho, že vedle bezpečnosti se potřebujete také skvěle prezentovat. Proto nezaměstnáváme cizince, ale pouze Čechy, případně Slováky. Provádíme pečlivý výběr, pravidelná školení a prověrky. Zajišťujeme vaši bezpečnost a zároveň spolu s vámi vytváříme skvělý první dojem.

Kolikrát týdně pracovníky na objektu kontrolujete?

Pracovníci jsou kontrolováni na objektu minimálně 2x týdně. Kontroly se míchají ve dne a v noci. Na některých objektech jsou pod dohledem takřka denně - tam kde má objektový manažer tzv. základnu, jedná se o větší objekty s větším počtem bezpečnostních pracovníků.

Jak často své pracovníky doškolujete?

Pracovníci jsou doškolováni v pravidelných ¼ letních cyklech. Menší školení na provozní systémy probíhají i v měsíčních intervalech.

Jak dostupný je manažer zakázky?

Manažer zakázky nebo jeho zástup jsou dostupní 24 hodin denně s dojezdem do  2 hodin, to je však maximální čas, reálně jsou při mimořádné události na objektu do 30 minut.

Jste pojištěni?

Pro případ mimořádné události je společnost TOP security s. r. o. pojištěna u České Pojišťovny s výší plnění dle požadavku klientů, standardně 200.000.000,00 Kč.

Máte certifikaci ISO?

Jsme držiteli těchto certifikátů:

 • ISO 9001 (Systém managementu kvality organizace)
 • ISO 27001 (Systém managementu ochrany informací)
 • ISO 14001 (Systém environmentálního managementu v oboru)
Co Vás odlišuje od konkurence?
 • Více než 20 let zkušeností
 • Poskytujeme náhradní plnění
 • Působíme po celé ČR
 • Vysoká profesionalita a odbornost personálu
 • Inteligentní propojení fyzické ostrahy a bezpečnostních technologií
 • Nově vzniklé požadavky zrealizujeme i do 24 hodin
 • Vlastní technické vývojové středisko
 • Spolupracujeme se špičkovými světovými dodavateli
 • Poradenství v oblasti bezpečnostních situací a technologií
 • Vysoké standardy strážných
 • Analýza bezpečnostních rizik a prevence
 • Jsme držiteli certifikátů ISO
 • Pojištění min. 200.000.000,00 Kč
Poskytujete náhradní plnění?

V České republice má každá společnost ze zákona povinnost zaměstnat na každých 25 zaměstnanců jednu osobu zdravotně postiženou. Pokud tak neučiní, je povinna odvést do státního rozpočtu každoročně 2,5 násobek průměrné mzdy v ČR za každou osobu zdravotně postiženou, kterou dle výše uvedené povinnosti nezaměstná. Alternativním splněním této povinnosti je odběr zboží či služeb, na kterých se podílí osoby zdravotně postižené, tzv. náhradní plnění. Takto odebrané zboží či služby musí co do objemu odpovídat sedminásobku průměrné mzdy v ČR. Společnost TOP security poskytuje náhradní plnění prostřednictvím své sesterské společnosti NOKIKA s.r.o.

Lze zabezpečit památkové objekty i fyzickou ostrahou se psem?

Ano, fyzická ostraha může probíhat formou přítomnosti profesionálně školených pracovníků ostrahy přímo na místě objektu nebo lze využít služby výjezdové skupiny, která operativně reaguje na vzniklé situace. Pracovníci fyzické ostrahy mohou provádět ostrahu i se speciálně cvičeným psem nebo mohou být ozbrojeni služební zbraní.

Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR

Spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě. Jsme hrdí na to, že s naší bezpečnostní agenturou zůstáváte 10 i více let.

RegioJet AutoKabel Ogilvy Gask Strabag Žabka Aircraft Industries DENSO

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit v oblasti bezpečnosti? Zeptejte se nás. Navrhneme Vám vhodné řešení.
Odpovíme do 24 hodin.

Informace o zpracování osobních údajů

stáhnout PDF

Stáhněte si naši firemní prezentaci a nabídku služeb ve formátu PDF.