Stavby

Bezpečnostní řešení pro stavby

Provádíme komplexní bezpečnostní zajištění staveb za využití fyzické ostrahy a moderních bezpečnostních technologií. Naši zaměstnanci procházejí důkladným školením, využíváme více než 20 let zkušeností, sledujeme aktuální trendy v zabezpečení staveb a práci odvádíme na 100 %.

 • pracovníky ostrahy důkladně školíme
 • kombinujeme ostrahu a moderní technologie
 • hledáme inovativní řešení
 • poskytujeme mobilní fyzickou ostrahu
 • možnost využití náhradního plnění
 • certifikace ISO 9001, ISO 27001 a ISO 14001
Poslat poptávku info@topsecurity.cz +420 724 895 855 Oderská 333/5, Praha 9
 1. Tým zkušených expertů sestaví komplexní nabídku pro zabezpečení malých i velkých staveb. Každá stavba má individuální charakter, podle toho, zda se jedná o stavbu rodinného domu či nákupního centra, které představují statickou stavbu nebo zda se jedná o stavbu dálnice nebo železnice, kdy se stavba „pohybuje“ podle zhotovovaných úseků. Jsme připraveni zabezpečit všechny typy staveb včetně zajištění mobilní ostrahy staveb.
 2. Základ zabezpečení stavby tvoří fyzická ostraha stavby, která může zabezpečit prostor stavby 24h denně/7 dní v týdnu. Zkušení pracovníci ostrahy mají za úkol nejen střežit perimetr stavby a kontrolovat, zda do prostoru stavby nepronikly nežádoucí osoby, ale starají se také o obsluhu elektronických zabezpečovacích systémů, kamerových systémů a dalších moderních technologií, které se při zabezpečení stavby využívají. Při denní i noční ostraze provádí fyzická ostraha pravidelné pochůzky.
 3. Vzhledem k velkému počtu různých pracovníků, které se po stavbě pohybují, je důležité zajistit přehled o tom, kdo je zrovna na stavbě přítomen. K tomu slouží přístupové systémy v podobě mobilních turniketů nebo elektronických přístupových systémů. Ostraha rovněž může provádět evidenci osob i automobilů, které se po stavbě pohybují.
 4. Sledovat rozlehlé prostory staveb, zejména v noci, pomáhají inteligentní kamerové systémy ovládané centrálně fyzickou ostrahou. Kamery mohou být napojeny také na vaše mobilní zařízení. Moderní kamerové systémy usnadňují ostrahu stavby díky funkcím jako je termální zobrazení, rozpoznávání SPZ, rozpoznávání obličejů, sledování odložených nebo zapomenutých předmětů či detekce vandalismu. Chytré kamery mohou být propojeny s dalšími elektronickými zabezpečovacími systémy v rámci ochrany perimetru jako jsou infrazávory, plotové detekční systémy, mikrovlnné bariéry nebo detektory pohybu.
 5. Pro zázemí staveb v podobě montovaných buněk nebo dočasných ubytování pro zaměstnance poskytujeme instalaci EPS i EZS. Ke kontrole dokladů se využívají OCR snímače, GPS lokátory nebo pokročilé RFID technologie schopné sledovat pohyb osob nebo vozidel po stavbě. Vstupy na stavbu střežíme pomocí mobilních turniketů, k důkladné kontrole osob používáme ruční skenery a ke kontrole zavazadel přenosné skenery.
 6. Zajistíme rovněž potřebné školení a dokumenty vztahující se k BOZP, PO a GDPR. V případě zájmu poskytneme technický nebo administrativní facility management, úklidové služby a zajistíme rovněž péči o zeleň. Poskytujeme také možnost využití statutu náhradního plnění v celkovém rozsahu odebíraných služeb.

Služby v oblasti bezpečnostních řešení pro stavby

Fyzická ostraha

Fyzická ostraha

Strážní zajišťující ostrahu stavby si vezmou na starost kontrolu prostoru stavby a určeného perimetru. Zajistí evidenci a kontrolu osob a vozidel, obslouží zabezpečovací a kamerové systémy a v případě nutnosti rázně a efektivně zasáhnou.

Kamerové systémy

Kamerové systémy

Zajistíme kamerový systém schopný reagovat jak na události v prostoru stavby, tak na poškození plotové ochrany. Díky inteligentním kamerám budete mít přehled o dění na stavbě ve dne i během noci a ostraha stavby bude jednodušší a kvalitnější.

Požární systémy

Požární systémy

Ubytovací nebo skladovací prostory je třeba chránit proti vzniku požáru. Moderní EPS zajistí bezpečnost osob i materiálu. Postaráme se i o instalaci, servis a revize EPS do nově vznikajících staveb.

Elektronické zabezpečovací systémy

Elektronické zabezpečovací systémy

Pomocí EZS lze především během noci zastřežit prázdné objekty, které využívají stavbyvedoucí, projektanti i dělníci. Alarmy a detektory pohybu včas upozorní na pachatele, který by chtěl do těchto objektů proniknout.

Systém pro evidenci vozidel

Systém pro evidenci vozidel

S praktickým systémem pro evidenci vozidel je snazší mít rychlý přehled o vozidlech přijíždějících na stavbu. V systému lze vyhledávat, sdílet informace nebo upravovat potřebné údaje.

Systémy kontroly pohybu zaměstnanců a techniky

Systémy kontroly pohybu zaměstnanců a techniky

Moderní OCR snímače, RFID technologie nebo GPS lokátory budou za vás hlídat kdo a kde se nachází. Díky těmto technologiím je možné mít pod kontrolou i stavební stroje a materiál, jejichž odcizení bývá velkou komplikací.

Přístupové systémy

Přístupové systémy

V kombinaci s oplocením stavby jsou přístupové systémy dobrým řešením, jak umožnit vstup na stavbu jen těm, kdo zde skutečně pracují. Instalace mobilních turniketů představuje právě pro ostrahu stavby jedno z efektivních řešení.

Detektivní služby a korporátní bezpečnost

Detektivní služby a korporátní bezpečnost

Konkurenční prostředí developerů představuje riziko, a právě vytvoření a nastavení správných procesů bezpečnostního managementu je krokem, jak předejít ohrožení celé firmy. Postaráme se o bezpečné interní řešení, které vám zajistí klidný spánek. Dohlédneme i na dohledávání finančně náročného materiálu či komponentů.

Administrativní facility

Administrativní facility

Stavební činnost je spojena s řadou administrativních úkonů. Svěřte veškeré vyřizování do rukou našich schopných pracovníků, kteří pro vás zajistí potřebnou administrativu.

Technický facility management

Technický facility management

Nově vznikající stavby bývají vybaveny technickým zázemím. Postaráme se o servis a revize technologií i strojového vybavení ve všech nových nebo rekonstruovaných budovách. Zkušení technici se postarají o odpovídající stav veškerého vybavení.

Úklidové služby

Úklidové služby

Rádi se postaráme o úklidový servis dočasných kancelářských, ubytovacích nebo skladovacích objektů a sociálního zařízení. Využít můžete pravidelné i jednorázové úklidy.

Starost o zeleň a okolí budov

Starost o zeleň a okolí budov

U nově vznikajících budov a areálů je nutné v konečné fázi zajistit úpravu terénu a zahradní práce v podobě setí trávníku, osazení zeleně nebo péči o stávající zeleň, která v době stavby zůstala na místě. Postaráme se o veškeré zahradnické práce během celého roku. Disponujeme vlastní zahradní a těžkou technikou.

Další služby

Další služby

Je nutné, aby všechny osoby pohybující se po stavbě byly seznámeny s potřebnými směrnicemi. Připravíme a provedeme potřebná školení BOZP a PO. Rovněž zajistíme náležitosti související s GDPR a postaráme se, aby všechny vaše dokumenty vyhovovaly potřebným legislativním požadavkům.

Hledáte jinou službu? Máte nějaký dotaz? Kontaktujte nás:

Poslat dotaz info@topsecurity.cz +420 724 895 855 Oderská 333/5, Praha 9

Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR

Spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě. Jsme hrdí na to, že s naší bezpečnostní agenturou zůstáváte 10 i více let.

RegioJet AutoKabel Ogilvy Gask Strabag Žabka Aircraft Industries DENSO
předěl

Přijďte se podívat na naše reference osobně.

Vezmeme vás do některého z námi střežených objektů a předvedeme vám, jak naše bezpečnostní agentura funguje v reálném provozu.

chci vidět referenci naživo

objednávky prohlídek referencí naživo také na tel. čísle +420 724 904 909

Reference v oblasti ostrahy staveb

Dáváme si záležet na spokojenosti našich zákazníků a jsme hrdí na to, že naše služby využívají 10 i více let. Pěčujeme o více než 200 klientů po celé ČR a ke každému přistupujeme individuálně. Zajistíme fyzickou ostrahu stavby rodinného domu i rozsáhlého bytového, kancelářského nebo průmyslového objektu. Práci odvedeme vždy k vaší spokojenosti.

Stavba bytových jednotek nedalo Prahy v Čelákovicích

Během stavby rozsáhlého komplexu bytových jednotek naši zaměstnanci dohlíží na to, aby nedošlo k poničení majetku zloději a vandaly.

Zajištění ostrahy vznikajícího komplexu bytových jednotek

Pražská ostraha stavby a další zářiové akce

Postarat se o zabezpečení stavby nedaleko pražské Palmovky byl jeden z dalších úkolů pro naše pracovníky během září. Co dalšího se u nás v září dělo?

V září jsme v TOP security nezaháleli

Ostraha stavby u Mnichova Hradiště

Pro společnost FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s. jsme během několika hodin spustili ostrahu probíhající stavby i střežení stavební techniky.

Střežení stavby pro společnost FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.
další reference >

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit v oblasti bezpečnosti? Zeptejte se nás. Zdarma Vám navrhneme vhodné řešení.
Bezplatná konzultace. Odpovíme do 24 hodin.

Informace o zpracování osobních údajů

stáhnout PDF

Stáhněte si naši firemní prezentaci a nabídku služeb ve formátu PDF.

Novinky, zajímavosti a články z divize bezpečnostních řešení pro stavby

Stavby jsou častým terčem zlodějů materiálu i různého zařízení. Kombinací technologií a ostrahy lze krádežím účinně předejít.

14. 08. 2020

Zajišťujeme ostrahu i tam, kde se hlídané místo postupem času přesunuje a je potřeba měnit působiště ostrahy podle aktuálních potřeb.

18. 01. 2019

Mít přehled o tom, kdo se pohybuje po stavbě je důležité jak z hlediska odhalování krádeží, tak kvůli případným úrazům. Pomoci mohou mobilní turnikety.

27. 10. 2018

další články >

Časté dotazy a konkrétní informace k fyzické ostraze staveb

Využíváte kmenové či agenturními pracovníky?

Strážné, ozbrojenou ostrahu i ostrahu se psem nenajímáme u externích agentur, ale sami zaměstnáváme. A proto vám můžeme garantovat abnormální profesionalitu a kvalitu odvedené práce za všech okolností. Naši strážní dohlédnou na administrativní a obchodní centra, hotely, bytové a rezidenční komplexy, výrobní podniky, logistické areály, sklady, státní instituce, zdravotnická zařízení a další objekty. Přizpůsobíme se vašim potřebám. Ozvěte se nám i v případě, že budete potřebovat speciální strážní nebo jiné služby. Zdarma vám navrhneme vhodnou strategii.

Jsou Vaši zaměstnanci prověřeni?

Jsme si vědomi toho, že vedle bezpečnosti se potřebujete také skvěle prezentovat. Proto nezaměstnáváme cizince, ale pouze Čechy, případně Slováky. Provádíme pečlivý výběr, pravidelná školení a prověrky. Zajišťujeme vaši bezpečnost a zároveň spolu s vámi vytváříme skvělý první dojem.

Kolikrát týdně pracovníky na objektu kontrolujete?

Pracovníci jsou kontrolováni na objektu minimálně 2x týdně. Kontroly se míchají ve dne a v noci. Na některých objektech jsou pod dohledem takřka denně - tam kde má objektový manažer tzv. základnu, jedná se o větší objekty s větším počtem bezpečnostních pracovníků.

Jak často své pracovníky doškolujete?

Pracovníci jsou doškolováni v pravidelných ¼ letních cyklech. Menší školení na provozní systémy probíhají i v měsíčních intervalech.

Jak dostupný je manažer zakázky?

Manažer zakázky nebo jeho zástup jsou dostupní 24 hodin denně s dojezdem do  2 hodin, to je však maximální čas, reálně jsou při mimořádné události na objektu do 30 minut.

Jste pojištěni?

Pro případ mimořádné události je společnost TOP security s. r. o. pojištěna u České Pojišťovny s výší plnění dle požadavku klientů, standardně 50.000.000,00 Kč.

Máte certifikaci ISO?

Jsme držiteli těchto certifikátů:

 • ISO 9001 (Systém managementu kvality organizace)
 • ISO 27001 (Systém managementu ochrany informací)
 • ISO 14001 (Systém environmentálního managementu v oboru)
Co Vás odlišuje od konkurence?
 • Více než 20 let zkušeností
 • Poskytujeme náhradní plnění
 • Působíme po celé ČR
 • Vysoká profesionalita a odbornost personálu
 • Inteligentní propojení fyzické ostrahy a bezpečnostních technologií
 • Nově vzniklé požadavky zrealizujeme i do 24 hodin
 • Vlastní technické vývojové středisko
 • Spolupracujeme se špičkovými světovými dodavateli
 • Poradenství v oblasti bezpečnostních situací a technologií
 • Vysoké standardy strážných
 • Analýza bezpečnostních rizik a prevence zdarma
 • Jsme držiteli certifikátů ISO
 • Pojištění min. 50.000.000,00 Kč
Jak často provádí fyzická ostraha obchůzky?

Dohled nad objektem mohou naši strážní provádět v předem určenou dobu, formou nepravidelných pochůzek a kontrol nebo nepřetržitě ve směnách 24h denně.

Poskytujete náhradní plnění?

V České republice má každá společnost ze zákona povinnost zaměstnat na každých 25 zaměstnanců jednu osobu zdravotně postiženou. Pokud tak neučiní, je povinna odvést do státního rozpočtu každoročně 2,5 násobek průměrné mzdy v ČR za každou osobu zdravotně postiženou, kterou dle výše uvedené povinnosti nezaměstná. Alternativním splněním této povinnosti je odběr zboží či služeb, na kterých se podílí osoby zdravotně postižené, tzv. náhradní plnění. Takto odebrané zboží či služby musí co do objemu odpovídat sedminásobku průměrné mzdy v ČR. Společnost TOP security poskytuje náhradní plnění prostřednictvím své sesterské společnosti NOKIKA s.r.o.

Jaké služby fyzické ostrahy staveb nabízíte?

Fyzická ostraha staveb patří k důležitým službám fyzické ostrahy ale s tím rozdílem, že stavba je specifickým místem pro zajištění bezpečnosti a je proto třeba počítat s tím, že vyžaduje specifický přístup. protože často dochází k přesunům stavebních strojů i pracovníků na různé lokality, je třeba zajistit fyzickou ostrahu takovým způsobem, aby byla schopna působit na různých místech podle aktuální potřeby. k tomu je určena služba mobilní fyzické ostrahy, která může zajistit bezpečnost po 24h a přitom se aktivně přesouvat z místa na místo.