Revize EZS / PZTS (elektronické zabezpečovací signalizace)

Revize zabezpečovacích systémů EZS/PZTS

Potřebujete-li revizi Vašeho systému elektrické zabezpečovací signalizace, měli byste se obrátit na zkušenou firmu, která se v této problematice dokonale vyzná a má dostatek zkušeností. Jednou z takových firem je i naše společnost, která revize EZS / PZTS provádí po celém území České republiky. Na českém trhu působíme už od roku 1992 a máme tak s touto činností bohaté zkušenosti. Naši pracovníci zajistí perfektní a kompletní revizi Vašeho systému. Cena revize EZS pak závisí zejména na rozsahu Vašeho zařízení, samozřejmě kalkulaci si můžete nechat vyčíslit předem.

Poslat poptávku info@topsecurity.cz +420 724 904 909 Oderská 333/5, Praha 9
předěl

Přijďte se podívat na naše reference osobně.

Vezmeme vás do některého z námi střežených objektů a předvedeme vám, jak naše bezpečnostní agentura funguje v reálném provozu.

chci vidět referenci naživo

objednávky prohlídek referencí naživo také na tel. čísle +420 724 904 909

EZS/PZTS se využívají, aby chránily majetek i životy. Revize EZS/PZTS by proto měly být samozřejmostí.

Pavel Mikšátko

17. 01. 2022

další články >

Časté dotazy a konkrétní informace k revizi zabezpečovacích systému

Revize elektronické zabezpečovací signalizace EZS/PZTS

Některá technická zařízení, jež se dlouhodobě používají, potřebují, aby se u nich jednou za čas provedla jejich revize. Ta může odhalit různé nedostatky nebo závady a rozhodně by se tak neměla podceňovat nebo zanedbávat. Mezi zařízení, vyžadující pravidelnou revizi, patří také systémy elektrické zabezpečovací signalizace (EZS).  Jaké jsou hlavní důvody, proč se u nich revize musí provádět a co všechno tato kontrola zahrnuje?

K čemu slouží elektronické zabezpečovací systémy?

Systémy elektrické zabezpečovací signalizace slouží k efektivní a důkladné ochraně různých druhů nemovitostí, od obyčejných bytů a rodinných domů přes kancelářské a jiné komerční objekty až po velké výrobní haly, elektrárny a jiné velké objekty. Kromě označení EZS se můžeme setkat i se zkratkou PZTS, která znamená poplachový zabezpečovací a tísňový systém.

Elektronické zabezpečovací systémy mohou mít různé podoby, základní rozdělení je na drátové a bezdrátové. Moderní bezpečnostní zařízení se dají ovládat přes internet nebo pomocí mobilní aplikace a mají spoustu užitečných funkcí – neslouží tak pouze k ochraně osob a majetku, ale významně usnadňují a zpříjemňují život - chytrá síť (ovládání elektrospotřebičů).

Jaké jsou hlavní výhody revize EZS / PZTS

Elektronické zabezpečovací systémy potřebují pravidelnou revizi, kterou by měla provést odborná firma, jež má požadované vybavení a dokáže zařízení kompletně zkontrolovat a posoudit jeho stav. Revize EZS Vás může ochránit před nebezpečím, jenž může nastat při zastaralém nebo nefunkčním systému. Díky revizi tak můžete předejít např. úrazu od elektrického proudu, riziku vzniku požáru, nebo např. kolapsu zařízení z důvodu vybití akumulátorů. Pokud Vás systém elektrické zabezpečovací signalizace neprojde pravidelnou revizí, může pak dojít např. k situaci, že v případě pojistné události Vám pojišťovna nevyplatí pojistnou částku, případně ji vyplatí jen zčásti. Nehledě na to, že pokud se revizím zcela vyhnete, můžete v některých případech dostat i pokutu od Inspektorátu práce.

Co vše se v rámci revize EZS kontroluje?

Průběh revize elektronického zabezpečovacího systému se může lišit podle toho, o jaké zařízení se jedná. Obecně ale platí, že se kontrolují jednotlivé prvky EZS, přenosové trasy, ústředna a navazující zařízení. Provádí se mimo jiné kontrola funkčnosti jednotlivých prvků a zda nejsou poškozeny jejich kryty, stav propojovacího vedení a pokud došlo v rámci objektu, kde je EZS nainstalován ke stavební úpravě, zjišťuje se, zda neměla na funkci negativní vliv. V případě potřeby se pak odstraní veškeré závady, zkontroluje se celý systém a jeho nastavení. U firemních klientů se kontroluje i vedení provozních deníků, dostupnost návodů k obsluze EZS a dostupnost dokumentace. 

Jaké další služby v oblasti EZS nabízíte?

Nabízíme komplexní služby od návrhu, přes instalaci až po dlouhodobý servis zabezpečovacích systémů. Nabízíme také možnost pronájmu EZS.

Působí v regionech lokální pobočky a manažeři?

Naše společnost působí po celé ČR a díky síti regionálních poboček jsme schopni poskytnout služby ve špičkové kvalitě v jakékoli částí republiky. Naše centrály najdete v Praze a v Uherském Hradišti, v dalších regionech pak provozujeme pobočky, které obstarávají regionální manažeři. Působíme zejména v těchto oblastech: Brno, Břeclav, České Budějovice, Jihlava, Kutná Hora, Liberec, Olomouc, Ostrava, Praha, Prostějov, Přerov, Příbram, Teplice, Uherské Hradiště, Zlín, a další..

Jak často své techniky doškolujete?

Pracovníci jsou doškolováni v pravidelných ¼ letních cyklech.

Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR

Spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě. Jsme hrdí na to, že s naší bezpečnostní agenturou zůstáváte 10 i více let.

RegioJet AutoKabel Ogilvy Gask Strabag Žabka Aircraft Industries DENSO

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit v oblasti bezpečnosti? Zeptejte se nás. Navrhneme Vám vhodné řešení.
Odpovíme do 24 hodin.

Informace o zpracování osobních údajů

stáhnout PDF

Stáhněte si naši firemní prezentaci a nabídku služeb ve formátu PDF.