Bezdrátový zabezpečovací systém Jablotron Oasis 80

Nabízíme komplexní služby od návrhu, přes instalaci až po dlouhodobý servis zabezpečovacích systémů Jablotron. Nabízíme také možnost pronájmu EZS.

> Poptat EZS Jablotron<

Jedněmi z nejlepších bezpečnostních systémů, které jsou u nás dostupné, jsou bezpečnostní systémy Jablotron. V tomto článku si představíme zabezpečovací systém Jablotron Oasis 80. Jedná se o moderní zařízení, určené pro ochranu domácností i komerčních objektů. Jeho konstrukce umožňuje kombinovat základní systém s dalšími prvky a zařízení je možné použít nejen k ochraně majetku, ale i k mnoha dalším účelům (inteligentní domácnost – ovládání spotřebičů na dálku).

K čemu je EZS Jablotron 80 Oasis vhodný?

Tento bezdrátový systém můžete použít k ochraně a zabezpečení různých objektů, jako jsou domy, sklady, kanceláře, obchody, dílny a jiné prostory. Jablotron Oasis 80 Vám oznámí nejen případné vloupání či jiné nepovolené vniknutí do objektu, ale může ohlásit také jiné nečekané události, jako je zatopení vodou, požár, kouř, nebezpečí přehřátí nebo mrazu a spoustu dalších rizik.

Díky tomu, že je tento elektronický zabezpečovací systém bezdrátový, je jeho instalace snadná a rychlá, v případě potřeby lze ale některé prvky k systému připojit pomocí kabelu. Stejně tak je možná i kombinace systému s drátovými prvky a uživatel si tak může sám vybrat finální řešení.

Systém Jablotron Oasis 80 vychází z původního zabezpečovacího systému Profi, oproti němu je ale vybavený modernějším bezdrátovým protokolem, jeho baterie déle vydrží a má lepší design. V případě, že dojde k vybití baterií, systém Vám sám ohlásí, že je potřeba provést jejich výměnu.

Jaké jsou hlavní výhody systému Jablotron Oasis 80?

Bezdrátový zabezpečovací systém Oasis má spoustu výhod, pro které se vyplatí jeho pořízení. K jeho hlavním přednostem patří zejména:

 • bezdrátové detektory pohybu se zabudovanou kamerou
 • možnost připojení na pult centrální ochrany
 • možnost využít jej i pro řízení přístupu (např. otevírání garážových vrat, elektrických zámků, bran atd.)
 • domácí automatizace – systém můžete použít např. k ovládání topení, ovládání různých elektrických spotřebičů nebo zapínání spotřebičů pomocí detektoru pohybu
 • snadná instalace
 • možnost kombinace bezdrátových a drátových periferií
 • systém si můžete přizpůsobit na míru podle Vašich požadavků

Co obsahuje sada Oasis JA-82KR?

Prvky v sadě jsou z výroby nastaveny pro okamžité použití a snadno k nim lze přidat další komponenty. Základní sada usnadňuje montáž a je velmi vhodná i pro předvádění systému zákazníkům.

Základní sada Jablotron Oasis 80 obsahuje:

 • ústřednu s rádiovým modulem a GSM komunikátorem (JA-82K + JA-82R + JA-82Y)
 • bezdrátovou klávesnici (JA-81F)
 • detektor pohybu (JA-83P)
 • detektor otevření dveří (JA-83M)
 • klíčenku (RC-86W)
 • sirénu (JA-80L)
 • přístupovou kartu (PC-01)
 • zálohovací akumulátor SA214-2.6 a příslušenství

JA-82K ústředna zabezpečovacího systému Oasis 80

Hybridní, max. 50 smyček z toho až 14 drátových, 2 podsystémy, 4 výstupy, 50 uživatelů – kódy nebo RFID čipy, paměť 256 událostí, st. bezpečnosti 2 dle ČSN EN 50131, napájení 230V, zál. zdroj trvale max. 700 mA, prostor pro aku max. 12V / 2,6Ah.

Základem zabezpečovacího systému je deska ústředny JA-82K, která má 50 vstupů a čtyři drátové výstupy. Tuto základní desku je možné dále doplnit o rozšiřující moduly:

 • JA-82R - radiový modul, pomocí kterého lze do ústředny naučit až 50 bezdrátových periferií řady JA-8x
 • JA-82C - modul 10ti drátových vstupů, který rozšíří kapacitu ústředny až na 14 drátových vstupů
 • JA-80Y - GSM komunikátor, pomocí kterého ústředna předává poplachové zprávy uživateli a komunikuje s pultem centrální ochrany v pásmu GSM. Umožňuje dálkový přístup z klávesnice telefonu a správu systému z aplikace GSMLink
 • JA-80V - komunikátor pro komunikaci po počítačových sítích LAN (Ethernet) v kombinaci s komunikátorem na pevnou telefonní linku. Umožňuje komunikaci s pultem centrální ochrany po LAN a předává zprávy pomocí pevné linky. Také lze spravovat z aplikace GSMLink.
 • JA-80X - komunikátor na pevnou tel. linku, který umí komunikovat s pultem centrální ochrany a předat hlasovou zprávu uživateli podle druhu poplachu. Tento komunikátor lze v ústředně kombinovat s JA-80Y
 • JA-68 - modul osmi pevně naprogramovaných polovodičových výstupů a jednoho uživatelsky nastavitelného relé s přepínacím kontaktem

JA-83K ústředna zabezpečovacího systému Oasis

Hybridní, max. 50 smyček z toho až 30 drátových, 2 podsystémy, 4 výstupy, 50 uživatelů – kódy nebo RFID čipy, paměť 256 událostí, st. bezpečnosti 2 dle ČSN EN 50131, napájení 230V, zál. zdroj trvale max. 1,2 A, prostor pro aku max. 12V / 18Ah.

Na tuto desku lze doplnit další rozšiřující moduly:

 • JA-82R - radiový modul, pomocí kterého lze do ústředny naučit až 50 bezdrátových periferií řady JA-8x a RC-8x
 • JA-82C - modul 10 drátových vstupů, který rozšíří kapacitu ústředny na 20 resp. 30 drátových vstupů. Lze použít jeden nebo dva moduly
 • JA-8xY - GSM komunikátor, pomocí kterého ústředna předává poplachové zprávy uživateli a komunikuje s PCO v pásmu GSM. Umožňuje dálkový přístup z klávesnice telefonu a správu systému z aplikace GSMLink
 • JA-80V - komunikátor pro komunikaci po počítačových sítích LAN (Ethernet) v kombinaci s komunikátorem na pevnou tel. linku. Umožňuje komunikaci s PCO po LAN a předává zprávy pomocí pevné linky. Také lze spravovat z aplikace GSMLink
 • JA-80X - komunikátor na pevnou tel. linku, který umí komunikovat s PCO a předat hlasovou zprávu uživateli podle druhu poplachu. Komunikátor JA-80X lze v ústředně kombinovat s JA-80Y – záloha GSM sítě pevnou telefonní linkou
 • JA-80Q - pokud je v systému použit PIR detektor s kamerou

V ústředně lze také použít modul výstupů JA-68 – například pro vazbu na objektový vysílač pro komunikaci s dohledovým centrem.

Ve skříni ústředny je dále síťový zdroj a prostor pro akumulátor (až 18 Ah).

Propojovací modul JA-82T

Propojovací kabel JA-82T slouží k propojení systému Jablotron Oasis k počítači s instalovaným programem OLink. V ústředně JA-8x se kabel připojí do konektoru digitální sběrnice, na straně PC se pro připojení použije volný konektor USB.

AC-83 Bezdrátový modul silových relé

Výrobek je komponentem systému Oasis 80 firmy Jablotron a obsahuje dvě silová relé řízená rádiem a navíc relé pro ovládání oběhového čerpadla. Na výstup relé se na rozdíl od AC-82 spíná přímo 230V z napájecích svorek – viz Jablotron Oasis 80 návod (níže).

Napájí se z elektrické sítě a lze jej použít k příjmu signálu bezdrátových termostatů řady TP-8x v možné kombinaci:

 • s bezdrátovými výstupy signálů PGX a PGY ústředny JA-80K ke změně režimů topení
 • s dálkovými ovladači RC-8x ke změně režimů topení
 • s magnetickými snímači JA-80M nebo JA-82M k blokování režimu topení

Jablotron Oasis 80 - návody a manuály ke stažení

JA-80 Oasis - Přednastavené sady

JK-82 - Sada OASiS - Instalační návod

JA-80 Oasis - Přednastavené sady - starší výrobky

JK-81 - Základní sada - Instalační návod

JK-84 - Sada Jablotron Oasis - manuál

JA-80 Oasis - Ústředny

JA-80 Oasis - Uživatelský manuál

JA-82C - Modul - manuál

JA-82K - Rozdílový list proti ústředně JA-80

JA-83K - Ústředna - Instalační návod

JA-80Z - Opakovač rádiového signálu - manuál

JA-82K(RC) - Ústředna - Instalační návod

JA-82R - Radiový modul - manuál

Další návody a manuály k zabezečovacímu systému Jablotron Oasis 80 naleznete na oficiálních stránkách společnosti JABLOTRON ALARMS a.s.