Elektronický zabezpečovací systém Paradox IMPERIAL (EZS PARADOX IMPERIAL)

Nabízíme komplexní služby od návrhu, přes instalaci až po dlouhodobý servis zabezpečovacích systémů Paradox. Nabízíme také možnost pronájmu EZS.

> Poptat EZS Paradox IMPERIAL <

EZS Paradox IMPERIAL představuje vysoce automatizovaný bezpečnostní systém, určen především pro domácnosti. Zajišťuje kompletní monitoring přístupů, moderní způsoby komunikace a především jednoduché uživatelské rozhraní a celkový provoz. Celý systém je navržen tak, aby poskytoval vysokou úroveň zabezpečení a současně se snadno ovládal a instaloval. Díky tomu efektivně snížíte náklady a dobu činnosti spojenou s instalací, konfigurací a další údržbou.

Elektronický zabezpečovací systém Paradox IMPERIAL je navíc plně kompatibilní s dalšími rozšířeními v podobě komunikační sběrnice, na kterou se připojují další moduly. Díky standardu DIN navíc ušetříte drahocenný prostor. Ke všem modulům tak máte jednoduchý přístup, můžete je snadno vyměnit a jejich design výrazněji nenarušuje vzhled vašeho interiéru.

Zabezpečovací systém Paradox IMPERIAL je určen pro ochranu všech typů obytných prostor, jako jsou byty nebo rodinné domy, ale také se hodí do obchodních center či do celých komplexů.

Základní charakteristika EZS Paradox IMPERIAL:

 • Ultra-rychlá odezva na akce uživatele
 • Podpora vzdáleného upgrade firmwaru u celého systému pomocí 4drátové Multibus nebo RS-485 rychlostí 57.6 Kb/s
 • Ovládání systému podle oprávnění
 • BabyWare: software pro správce a uživatele, multi-uživatelé
 • Až 8 současných IP spojení na systém
 • Režim testování zón: nástroj, který šetří čas
 • Evropský sty, provedení prvků systému pro umístění na DIN lištu
 • Sběrnice s malým napětím 13,8 V pro bezpečný provoz, je možné ji instalovat kamkoliv s MAMA automatizačními moduly

Úvod

EZS Paradox IMPERIAL je bezpečnostní systém navržen pro snadnou integraci prvků, kontrolu, údržbu a výraznou automatizaci procesů pro všestranné použití. Všechny moduly, které spadají do systému, se provádějí montáží na DIN lištu, což zajistí úsporu místa, snadný přístup a integraci dalších modulů. Tato konfigurovatelnost umožňuje připravit EZS přesně podle potřeb zákazníka a aplikovat ho v obytných soukromých objektech i komerčních prostorách.

MAMA domácí automatizace

Systém IMPERIAL využívá prvky MAMA pro efektivní automatizaci plynulé zapínání/vypínání spotřebičů na střídavé napětí 110/220 V či stejnosměrné napětí, na které jsou napojeny světla, motory, čerpadla, klimatizace a topení.

Z hlediska ovládání světel moduly MAMA podporují stmívání rozmanitých světelných zdrojů, mezi které patří klasické žárovky i zářivky se zdroji na bázi LED diod.

Nechybí ani funkce pro ovládání žaluzií či regulaci a intenzitu zavlažování.

MAMA moduly ve spojení se systémem IMPERIAL umožňují absolutní ovládání buď ručně, nebo pomocí naprogramovaných makro příkazů, a to na základě zadaného času, určité události nebo při narušení vstupu.

Řízení přístupu

Systém IMPERIAL zajišťuje vždy možnost přístupu, ať už je některá jeho část servisována nebo probíhá její upgrade. S kapacitou 64 dveří a 1000 karet má bezpečnostní systém Imperial velmi rychlou odezvu, snadnou údržbu celého systému IMPERIAL a jednoduchou správu všech uživatelů.

Zabezpečení

Zabezpečení systému Paradox IMPERIAL je založeno na bázi systému EVO. Ten podporuje až 32 samostatných podsystémů s celkovým počtem 384 zón. Díky podpoře nejnovějších technologií je zajištěna precizní komunikace celého systému, a to formou zasílání e-mailů nebo SMS. Samozřejmostí je možnost ovládat systém vzdáleně skrze mobilní telefon s GPRS nebo GSM připojením, přes internet (IP) a pomocí hlasového menu.

Komunikace

Systém IMPERIAL podporuje všechny moderní komunikační metody, jako jsou IP, GPRS/GMS nebo hlasová komunikace. Nechybí klasický komunikátor pro přenos na pult centrální ochrany (PCO) skrze telefonní linku. Všechny technologie zajišťují svižný přístup systému a umožňují monitoring, konfiguraci, upgrade modulů, stažení i odeslání celého nastavení. Reakce na systémové události jsou odesílány formou e-mailu či SMS. 

Hardware systému

Ústředna V32 je jádrem celého systému IMPERIAL, disponuje bohatými možnostmi rozšíření o další prvky i domácí automatizaci pomocí zabezpečené sběrnice Multibus. Sběrnice RS-485 je připravena na integraci přístupových částí systému. Inovativní komunikační sběrnice podporuje až 511 modulů s možností 4drátové a mnohorychlostní komunikace.

Upgrade firmwaru probíhá pomocí komunikační směrnice a může být realizován buď lokálně, nebo přes internet. Chod ústředny V32 zajišťuje samostatný operační systém, díky čemuž je zaručena odolnost proti atakům hackerů a virů. TCP/IP připojení využívá technologie šifrování a správu hesel. O neoprávněném přístupu se dozvíte díky SMS či e-mailu.   

Mezi praktické aspekty patří technologie „instaluj a zapomeň“, díky které lze veškeré aktualizace a nastavení zvládnou rychle a jednoduše pomocí vzdáleného ovládání komunikační sběrnice. Sběrnici lze obohatit o 1000 m pomocí HUB modulů.

Software BabyWare

BabyWare představuje program pro snadné programování, kontrolu a monitorování celého systému. Hlavní výhodou je zejména přívětivé a přehledné uživatelské rozhraní. Disponuje následujícími funkcemi:

 • Vícenásobné uživatelské připojení (maximálně 8)
 • Vícenásobná správa účtů
 • Nastavitelná přístupová práva uživatelů skrze PC
 • Kompletní záložní nástroje
 • Řešení závad a support programy
 • Mapování systému
 • Třídění dle výkonu
 • Vyhledávání a tiskové funkce

Budoucí rozšíření

Systémové moduly zabezpečení Paradox IMPERIAL jsou navrženy tak, aby měly rychlou odezvu a chod. Součástí je také dostatečná kapacita paměti, která počítá s budoucím rozšířením. Při zakoupení systému dnes se tak nemusíte bát, že by v dalších letech ztratil něco ze svých funkcí a vlastností. Naopak můžete jeho záběr ještě rozšířit.

Prvky EZS Paradox Imperial

Ústředny EZS Paradox IMPERIAL

Ústředna slouží ke komplexnímu ovládání a programování systému.

Klávesnice Paradox IMPERIAL

Hlavní ovládací panel pro kontrolu a nastavení systému.

Domácí automatizace EZS Paradox IMPERIAL

Ovládací panel slouží pro ovládání a programování systému - ovládání elektrospotřebičů, zavlažování, garážových vrat apod.

Sběrnicové pohybové detektory EZS Paradox IMPERIAL

Analogové a digitální detektory, které slouží ke snímání pohybu. Podporují bezdrátové připojení.