IP kamerové systémy

IP kamerové systémy - montáže, revize, servis

IP kamerové systémy mají spoustu výhod a ve srovnání se starými analogovými kamerami přinášejí významný pokrok – ať už jde o mnohem lepší kvalitu obrazu, možnost ovládání a sledování obrazu přes internet nebo celou řadu dalších užitečných funkcí. Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného systému a zajistíme jeho instalaci a pravidelný servis. Pokud budete mít jakékoli dotazy ohledně těchto systémů, neváhejte nás kontaktovat.

Poslat poptávku info@topsecurity.cz +420 724 904 909 Oderská 333/5, Praha 9
předěl

Přijďte se podívat na naše reference osobně.

Vezmeme vás do některého z námi střežených objektů a předvedeme vám, jak naše bezpečnostní agentura funguje v reálném provozu.

chci vidět referenci naživo

objednávky prohlídek referencí naživo také na tel. čísle +420 724 904 909

Časté dotazy a konkrétní informace k IP kamerovým systémům

IP kamerové systémy

IP kamerové systémy jsou síťová zařízení s vlastní IP adresou, která mohou být připojena k internetu. Ke svojí funkci nepotřebují žádné další součásti, přípojení k internetu je možné realizovat buď prostřednictvím kabelu nebo bezdrátově pomocí WiFi. Přes internet je pak možné kamery na dálku ovládat, nebo přes něj sledovat dění online z jakéhokoli místa na světě.

 

Moderní IP kamery mají oproti starším systémům mnohem lepší kvalitu obrazu – jsou vybaveny kvalitními obrazovými čipy s vysokým rozlišením (HD 1,3 Mpx / Full HD 2 Mpx atd. - nejlepší kamery mají rozlišení i více než 10 Mpx). Samozřejmostí je možnost sledovat barevný obraz, nové kamerové systémy už jsou vybaveny i funkcí IR přísvitu nebo nočního vidění. Velkým plusem je také skutečnost, že většina IP kamerových systémů je vzájemně kompatibilní a komponenty tak mohou být od různých výrobců.

 

Pouzdro IP kamery obsahuje kamerový modul a internetový video server, jenž zajišťuje digitalizaci a komprimaci videosignálu + jeho distribuci do počítačové sítě. Kamery jsou dále vybaveny ethernetovým konektorem, který umožňuje jejich připojení ke switchi v lokální síti (LAN) nebo k ADSL routeru. Nedílnou součástí IP kamerových systémů jsou také implementované webové stránky, díky nimž můžete sledovat obraz z kamer přes běžný internetový prohlížeč (např. Mozilla Firefox, Google Chrome nebo Internet Explorer).

 

Co se týká designu, tak IP kamery se nijak zásadně neliší od dřívějších analogových kamer. Existují v několika provedeních, objednat lze např. box IP kamery, kompaktní IP kamery (vnitřní i venkovní, včetně speciálních funkcí pro noční vidění apod.), dome IP kamery, otočné IP kamery s funkcí zoom atd. Využití těchto kamerových systémů je tak nesmírně široké a zdaleka neslouží jen k ostraze objektů – běžně se používají např. pro monitoring dopravy, sledování průběhu stavby, sněhové zpravodajství z horských středisek nebo jiné účely. Webkamery na internetu jsou čím dál oblíbenější a spousta lidí tak díky nim může kdykoliv vidět aktuální obraz z různých míst po celém světě.

Zajímavé vlastnosti moderních IP kamer

 • LED přísvit – osvětlení prostoru bílým světlem z LED světel uvnitř kamery
 • možnost otáčení kamery až o 360°, kameru lze takto ovládat jednoduše přes internet
 • automatická detekce pohybu, po níž se ihned spustí nahrávání
 • ukládání dat na SD kartu, čímž vznikne záloha pro případy, kdyby síť nefungovala
 • možnost přiblížení určitého místa
 • záznam zvuku pomocí vestavěného mikrofonu
 • možnost mluvit přes kameru díky vestavěnému reproduktoru
Hlavní přednosti IP kamerových systémů
 • z kteréhokoliv místa na světě, kde jste připojení k internetu, můžete sledovat aktuální dění v monitorovaném místě a také kameru na dálku ovládat
 • systémy se dají snadno rozšířit, lze budovat i rozsáhlé a složité IP kamerové systémy
 • při budování nového kamerového systému lze použít stávající síťové kabely
 • oproti starým analogovým kamerám lze nový systém postavit levněji
 • systémy můžete ovládat centrálně z jednoho místa, a to i u většího množství kamer
 • inteligentní analýza obrazu (detekce pohybu, detekce odložených a zmizelých objektů, rozpoznání SPZ u aut, rozpoznání obličejů, počítání osob, detekce vandalismu a další funkce)
 • kamery mají mnohem vyšší rozlišení, než tomu bylo dříve – nové modely mají až 12 Mpx
 • velké množství nových technologií – např. ostré snímání rychlých dějů, přenos zvuku oběma směry, možnost integrace s jinými síťovými systémy (např. elektronický záchranný systém apod.), napájení kamer po datovém kabelu nebo bezdrátový přenos přes WiFi

 

Zajišťujeme také instalace, servis a revize HDCVI kamerových systémů

Staráme se o více než 200 klientů po celé ČR

Spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě. Jsme hrdí na to, že s naší bezpečnostní agenturou zůstáváte 10 i více let.

RegioJet AutoKabel Ogilvy Gask Strabag Žabka Aircraft Industries DENSO

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit v oblasti bezpečnosti? Zeptejte se nás. Navrhneme Vám vhodné řešení.
Odpovíme do 24 hodin.

Informace o zpracování osobních údajů

stáhnout PDF

Stáhněte si naši firemní prezentaci a nabídku služeb ve formátu PDF.