Revize EZS / PZTS (revize elektronické zabezpečovací signalizace / poplachových zabezpečovacích tísňových systémů)

Některá technická zařízení, jež se dlouhodobě používají, potřebují, aby se u nich jednou za čas provedla jejich revize. Ta může odhalit různé nedostatky nebo závady a rozhodně by se tak neměla podceňovat nebo zanedbávat. Mezi zařízení, vyžadující pravidelnou revizi, patří také systémy elektrické zabezpečovací signalizace (EZS).  Jaké jsou hlavní důvody, proč se u nich revize musí provádět a co všechno tato kontrola zahrnuje?

K čemu slouží elektronické zabezpečovací systémy?

Systémy elektrické zabezpečovací signalizace slouží k efektivní a důkladné ochraně různých druhů nemovitostí, od obyčejných bytů a rodinných domů přes kancelářské a jiné komerční objekty až po velké výrobní haly, elektrárny a jiné velké objekty. Kromě označení EZS se můžeme setkat i se zkratkou PZTS, která znamená poplachový zabezpečovací a tísňový systém.

Bezplatná
konzultace

Zeptejte se nás. Zdarma Vám
navrhneme vhodné řešení.

Elektronické zabezpečovací systémy mohou mít různé podoby, základní rozdělení je na drátové a bezdrátové. Moderní bezpečnostní zařízení se dají ovládat přes internet nebo pomocí mobilní aplikace a mají spoustu užitečných funkcí – neslouží tak pouze k ochraně osob a majetku, ale významně usnadňují a zpříjemňují život - chytrá síť (ovládání elektrospotřebičů).

Revize EZS / PZTS a její hlavní výhody

Elektronické zabezpečovací systémy potřebují pravidelnou revizi, kterou by měla provést odborná firma, jež má požadované vybavení a dokáže zařízení kompletně zkontrolovat a posoudit jeho stav. Revize EZS Vás může ochránit před nebezpečím, jenž může nastat při zastaralém nebo nefunkčním systému. Díky revizi tak můžete předejít např. úrazu od elektrického proudu, riziku vzniku požáru, nebo např. kolapsu zařízení z důvodu vybití akumulátorů. Pokud Vás systém elektrické zabezpečovací signalizace neprojde pravidelnou revizí, může pak dojít např. k situaci, že v případě pojistné události Vám pojišťovna nevyplatí pojistnou částku, případně ji vyplatí jen zčásti. Nehledě na to, že pokud se revizím zcela vyhnete, můžete v některých případech dostat i pokutu od Inspektorátu práce.

Co vše se v rámci revize EZS kontroluje?

Průběh revize elektronického zabezpečovacího systému se může lišit podle toho, o jaké zařízení se jedná. Obecně ale platí, že se kontrolují jednotlivé prvky EZS, přenosové trasy, ústředna a navazující zařízení. Provádí se mimo jiné kontrola funkčnosti jednotlivých prvků a zda nejsou poškozeny jejich kryty, stav propojovacího vedení a pokud došlo v rámci objektu, kde je EZS nainstalován ke stavební úpravě, zjišťuje se, zda neměla na funkci negativní vliv. V případě potřeby se pak odstraní veškeré závady, zkontroluje se celý systém a jeho nastavení. U firemních klientů se kontroluje i vedení provozních deníků, dostupnost návodů k obsluze EZS a dostupnost dokumentace. 

Na koho se můžete obrátit?

Potřebujete-li revizi Vašeho systému elektrické zabezpečovací signalizace, měli byste se obrátit na zkušenou firmu, která se v této problematice dokonale vyzná a má dostatek zkušeností. Jednou z takových firem je i naše bezpečnostní agentura TOP Security, která revize EZS / PZTS provádí po celém území České republiky. Na českém trhu působíme už od roku 1992 a máme tak s touto činností bohaté zkušenosti. Naši pracovníci zajistí perfektní a kompletní revizi Vašeho systému. Cena revize EZS pak závisí zejména na rozsahu Vašeho zařízení, samozřejmě kalkulaci si můžete nechat vyčíslit předem. Pro nezávaznou poptávku využijte formulář na této stránce vpravo nahoře.

Zajišťujeme také servis elektronických zabezpečovacích systémů >>
Zajišťujeme také montáže elektronických zabezpečovacích systémů >>

Máte zájem o revizi EZS? Napište nám!

Působíme na celém území ČR

Na mapě jsou vyznačeny centrály, pobočky a spádové oblasti naší bezpečnostní agentury.
Centrály TOP Security
Pobočky TOP Security
Spádové oblasti

Proč vybrat nás?

  • Tradice od roku 1992
  • Náhradní plnění
  • Certifikace ISO
  • Člen asociace ASBS ČR a AGA
  • Pojištení min. 50 000 000 Kč
  • Profesionální služby
  • Odborně vyškolení zaměstnanci

Zobrazit všechny důvody >

© 1992 - 2018 TOP Security, s.r.o. | Ochrana údajů
Developed by Smartim.cz
zavřít

Poptávkový formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >